03 Ekim 2016 12:47

Kocaeli'de Kültürel Etkinlikler Platformu: Etkinlik İzi

Kamusal bilgi üretimini artırmak, yaşam alanlarına sahip çıkmak, kültürel zenginliği yeniden üretmek için "Etkinlik İzi" adıyla bir araya gelindi.

Paylaş

Hasret Gültekin KOZAN
Kocaeli

Kocaeli'de Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Kocaeli Kültür Kolektifi Derneği'nin (KKKD) bir araya gelerek oluşturduğu "Etkinlik İzi", 3 farklı mekanda 12 farklı söyleşi dizisiyle Ekim ayından Mayıs'a kadar bir çok etkinlik planlandı. 

3 FARKLI MEKAN, 12 FARKLI SÖYLEŞİ DİZİSİ

Çalışmalarını; sergi, gezi, sempozyum, konferans, atölye gibi çalışmalarla güçlendireceklerini belirten Etkinlik İzi'nin yürütücülerinden Bora Erdağı, "Kurmuş olduğumuz kültürel etkinlikler platformu sadece üyelerimizin katılımına değil, aynı zamanda tüm hemşehrilerimizin katılımına açık. Etkinlik İzi; TMMOB, KESK, KYÖD ve KKKD bileşenleri tarafından kurulan bir platform. Giderek daha fazla sivil ve kitle örgütü ve inisiyatifi tarafından büyütülmeye ve sahiplenilmeye çalışılıyor. Şimdilik söyleşi dizileri, atölyeler, sergiler ve performanslar ile 3 farklı mekanda hepinizin katılımına açık bir şekilde organize edilmektedir" ifadelerini kullandı. Etkinliklerin herkese açık ve ücretsiz olduğunu vurgulayan Erdağı, ayrıca çocuklar için bakım hizmetlerinin yapıldığını da belirtti.

3 Ekim günü etkinliklerin Bilim Söyleşileri ile başlayacağını belirten Erdağı, bunun 4 Ekim'de Edebiyat, 6 Ekim'de ise Felsefe Söyleşileri ile devam edeceğini dile getirdi. Ayrıca diğer etkinliklerin programlarına ulaşmak için etkinlikizi.org adresinden yararlanılabilir. 
 

ÖNCEKİ HABER

Eğitim- Sen, kamudaki ihraçlar için Danıştay’a başvurdu

SONRAKİ HABER

Gazetelerde 'Ne Var Ne Yok?' - 26 Haziran 2019 Çarşamba

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa