03 Ekim 2016 12:43

Eğitim-Sen Kocaeli: Mücadelemiz artarak sürecek

Kocaeli'de bazı okul yöneticilerinin Eğitim-Sen üyelerine istifa etmeleri yönünde baskı yapıldığı iddia edildi.

Paylaş

Eğitim-Sen Kocaeli Şube Binasında Şube Başkanı Suca Omurca'nın yaptığı açıklamada "Son dönemde ülkede ve Kocaeli'de başlatılan kampanyalarda Eğitim-Sen üyelerinin barış talebiyle yaptığı 29 Aralık grevi gerekçe gösterilerek bir şekilde görevden uzaklaştırılacakları söylentisi yayılıyor" denildi.

Bazı okul yöneticilerinin asılsız söylentiler yayarak Eğitim-Sen üyelerinin sendikalarından istifa etmelerini istediğini belirten Omurca, "Üyelerimize sendikalarından istifa ederlerse kendilerini kurtarabilecekleri söyleniyor. Bu yalan dolan içinde fırsat bu fırsattır deyip 'Bizim sendikamıza üye olsun' diye bekleyen fırsatçı sendikacılar da üye sayılarını çoğaltma gayreti içine girmek gibi gayri ahlaki bir tutum içindeler" ifadelerini kullandı.

‘BİRLİKTE GÜÇLÜ OLDUĞUMUZU GÖSTERELİM’

29 Aralık grevinin görevden alma gerekçesi yapılamayacağını belirten Omurca, "Eğitim-Sen mücadele tarihi boyunca egemenlerin pervasız saldırılarına iftira ve karalamalarına maruz kalmış, hepsinden yüz akıyla çıkmıştır. Nereden ya da kimden gelirse gelsin eğitim emekçilerinin örgütlü mücadelesini hedef alan, iktidarın baskıcı ve anti-demokratik uygulamalarına zemin hazırlayan her türlü yasadışı girişim ve saldırıların karşısında hukuksal ve örgütlü mücadelemizle durmayı sürdüreceğiz. Bu anlamda çeşitli gerekçelerle sendikamızdan istifa eden yol arkadaşlarımıza yuvalarına geri dönmelerini ve bu günün dayanışmanın günü olduğunu, mücadelenin günü olduğunu, hep birlikte güçlü olduğumuzu göstermenin günü olduğunu ifade ediyoruz" dedi. (Kocaeli/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Bursa'da velilerden servis eylemi

SONRAKİ HABER

Burdur'da çocuğa cinsel istismar iddiası üzerine 4 kişi tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa