03 Ekim 2016 12:41

Bursa'da velilerden servis eylemi

Bursa Osmangazi'de yeni binaları yapılacak iki ilkokuldan başka binalara nakledilen öğrencilerinin servisinin kaldırılmasına, veliler protesto etti.

Paylaş

Büyükşehir Belediyesi önünde toplanarak tepkilerini dile getiren veliler, büyükşehir belediyesinden servislerin yeniden konulması sözünü aldı. 

Merkez Osmangazi ilçesi Elmasbahçeler Mahallesi'ndeki Demirtaşpaşa ve Elmasbahçeler İlkokulları, bir süre önce Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni bina ve onarım çalışmaları için kapatıldı. Okulda eğitim gören öğrencilerin kayıtları ise Selamet Mahallesi'nde bulunan Şeyh Edebali Kız İmam Hatip Ortaokulu ve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin bulunduğu binaya alındı. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bina tamamlanıncaya kadar öğrencilere, nakil oldukları okula, belediyenin ücretsiz taşınacağı söylendi. 10 gündür devam eden ücretsiz taşıma, bugün son buldu. 

Çocukları ile beraber servis bekleyen veliler, ücretsiz belediye otobüsünün gelmemesiyle yetkilileri aradı. Yetkililerin ''Ücretsiz taşıma sistemini kaldırdık'' demesi üzerine 100'e yakın veli ve öğrenci, tepkisini göstermek için Bursa Büyükşehir Belediye binasına geldi. Burada içeri girmek isteyen velilere güvenlik görevlileri engel oldu. Veliler, Özel Kalem Müdürü ile yaptığı görüşmede, bir yanlış anlaşılmanın olduğu ve ücretsiz taşımanın devam edeceği sözünü aldı.  Veliler, daha sonra belediye binasından ayrıldı. (DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

MHP'li Özdağ Kolombiya'da barış karşıtlarını tebrik etti

SONRAKİ HABER

İngiltere'de bir tırda 1'i çocuk 39 kişinin cesedi bulundu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa