02 Ekim 2016 22:50

İbadi: Musul operasyonuna hiçbir yabancı güç katılmayacak

Irak Başbakanı İbadi, Musul kentini IŞİD’ten kurtarmak için gerçekleşmesi beklenen büyük operasyona hiçbir yabancı gücün katılmayacağını söyledi.

Paylaş

Haydar El İbadi’nin Musul operasyonuna hiçbir yabancı gücün katılmayacağı ifadeleri, Iraklı Kürt medyasınca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “yanıt” olarak yorumlandı.

K24,  “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Musul operasyonuna ilişkin olarak yaptığı konuşma üzerine Irak Başbakanı Haydar İbadi açıklama yaparak yabancı hiçbir gücün Musul operasyonuna katılmayacağını söyledi” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TBMM’deki konuşmasında Musul'a yapılacak bir operasyonun Musul’un batısındaki nüfusu çoğu Türkmen olan Telafer’i de etkileyeceğini anımsatarak “Türkiye olarak masanın dışında kalamayız” dediğine dikkat çekildiği haberde şöyle devam edildi:

 “Irak Başbakanı Haydar İbadi bir çok defa Türkiye'nin askeri güçlerini 'Irak topraklarından' çekmesini istemiş, en son ABD'de düzenlenen BM zirvesinde Türkiye'ye bu konuda baskı yapılmasını istemişti.”(ANKA) 
 

ÖNCEKİ HABER

CHP’li Bozkurt’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a açık mektup

SONRAKİ HABER

Erkan Baş'tan sandığa çağrı: AKP'nin karanlığına 'dur' demek için oy vereceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa