02 Ekim 2016 17:10

Rojava Derneği: Kışlık çadıra ihtiyaç var

Rojava Derneği, havaların soğumasıyla birlikte Şırnak, Nusaybin ve Cizre için başlattıkları kampanya için kışlık çadır çağrısında bulundu. 

Paylaş

Rojava Derneği’nin çatışmaların yaşandığı yerlerde evleri yıkılan ve çadırlarda kalan yurttaşlar için destekleri devam ediyor. Dernek havaların soğumasıyla beraber çadırlarda kalan yurttaşlar için kışlık çadır göndermenin yanı sara evlerini onaran ailelere destek oluyor. 

Rojava Derneği Eş Genel Başkanı Mustafa Ocaklık, geçen yıl bu dönemlerde çatışmaların başladığını söyleyerek, geçen yıldan bu yana başlatılan dayanışma kampanyaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Kampanyalarının sürdüğünü ve halkın desteklerini beklediğini dile getiren Ocaklık, herkesin elinden geleni bir an önce yapması ve dayanışmayı büyütmesi gerektiğini ifade etti. 

Yüksekova’da 600’ün üzerinde evin onarımının yapıldığını ailelere ise malzeme yardımında bulunduklarını dile getiren Ocaklık, evleri hasar gören ailelere de onarım için malzeme desteğinde bulunduklarını söyledi. 

‘DAYANIŞMAYI BÜYÜTELİM’

Kış hazırlıkları kapsamında yatak ihtiyaçların yoğunlukta olduğunu belirten Ocaklık, havaların soğuması ile ısıtıcılara da ihtiyaç olduğunu dile getirdi. Çadırlarda kalan aileler için kışlık çadır göndermeye başladıklarını belirten Ocaklık, her çadır için de ısıtıcıların da verileceğini söyledi. Ocaklık, “Kampanyalar kapsamında dayanışma girişimlerine devam ediyoruz. Kış hazırlıkları için bazı firmalar ile görüşüyoruz. İstanbul ve Ankara’daki STK, siyasi parti temsilcileri ve kurumlarıyla bir araya gelerek sorunların çözümü için katkı sunmalarını istedik” dedi.

Ocaklık, yine kışlık gıda ve giysi ihtiyacının da olduğunu söyleyerek, İnsanlarımızı bu kış ayında dışarıda bırakmamalıyız. Kendi yaralarımızı kendimiz saralım. Kentlerimizi el birliği ile yeniden inşa edelim. Dayanışmayı büyütelim. Gün bugündür” dedi. (Diyarbakır/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

İletişim öğrencileri: Gazetecilik yapmak çok zor hale geldi

SONRAKİ HABER

İZENERJİ işçilerine ve sendikacılara açılan davanın ilk duruşması görüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa