01 Ekim 2016 22:49

HDP’li Beştaş: Erdoğan, lütfun gereğini yerine getiriyor

KESK Adana Şubeler Platformu’nun çağrısı ile yapılan 'Öğretmenime dokunma' eylemini HDP Adana İl Örgütü ziyaret etti.

Paylaş

Adana’da “Öğretmenime dokunma” demek için Atatürk Parkı’nda yapılan eyleme HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş da katıldı.

KESK Adana Şubeler Platformu’nun çağrısı ile yapılan eylemde konuşan Meral Danış Beştaş, KHK ile işçi ve emekçilerin, halkların, KESK’in büyük bir saldırı ve hukuksuzlukla karşı karşıya kaldığını ifade etti. Açığa alma ve soruşturmaların yanı sıra işkence ve tutuklamalarla öğretmenlerin evlerinden alınıp mağdur edildiğini dile getiren Beştaş, Eğitim Sen Diyarbakır Şubesi üyesi birçok öğretmenin gözaltına alındığını belirtti.

Türkiye’nin ve dünyanın gözü önünde bir partinin genel başkanının darp ve işkence edilerek gözaltına alındığını hatırlatan Beştaş, kayyımla birlikte bir halkın seçme seçilme hakkının ihlal edildiğini vurguladı. Hükümet ve Cumhurbaşkanının sürekli olarak halk iradesinden söz edip demokratik olmayan kayyım uygulaması ile halkın iradesinin çiğnendiğini dile getiren Beştaş, tüm bunların kabul edilemez olduğunun altını çizdi.

10 Ekim Barış Mitingine yapılan saldırı gibi, barış isteyen kesimlerin sesini kesmek için şiddete başvurduklarını ancak bunun böyle gitmeyeceğini ifade eden Beştaş, barış istemenin, sendika kurmanın, örgütlenmenin suç olamayacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz darbe girişiminin ardından “bu bir lütuftur” dediğini hatırlatarak lütfun gereğini yerin getirdiğini söyleyen Beştaş, “Kendisi Hitler’i model almış olabilir ama Hitler döneminde olmadığı kadar muazzam bir direniş kültürü, demokrasi kültürü ve barış çığlığı var” dedi. Adana’dan tüm emekçilere seslenen Beştaş, barışı ve kardeşliği temin edinceye kadar işçi ve emekçilerle dayanışma içerisinde olacaklarını dile getirdi. (Adana/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Sıla, 7 Ağustos'tan sonra ilk konserini İzmir'de verdi

SONRAKİ HABER

Eskişehirli kadınlar: Yaşamak ve yaşatmak için sessiz kalmayacağız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa