01 Ekim 2016 14:51

Sağlık emekçileri ATO yöneticisi Dr. Koyuncu'ya sahip çıktı

Sağlık örgütleri Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarafından açığa alınan ATO yöneticisi Dr. Benan Koyuncu için hastane önünde eylem yaptı.

Paylaş

Sağlık örgütleri  Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarafından açığa alınan ATO yöneticisi Dr. Benan Koyuncu için hastane önünde eylem yaptı. ATO yöneticisi Dr. Vedat Bulut, bu keyfi kararları alanların hesap vereceklerini söyledi.

Ankara Tabip Odası (ATO), Yıldırım Beyazıt ÜniversitesiRektörlüğü tarafından açığa alınan ATO yönetim kurulu üyesi Dr. Benan Koyuncu’ya destek vermek için  Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Servisi önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamaya Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Türk Tabipler Birliği (TTB), TMMOB yöneticileri de destek verdi. “Dr. Benan yalnız değildir” sloganları atılan basın açıklamasında konuşan ATO Yönetim Kurulu üyesi Vedat Bulut, “Dr. Benan Koyuncu Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi acil servisinde daha düne kadar hasataları için özveriyle çalışan başarılı bir doktorumuzdu. Nöbete gittiği saatte Dr. Benan Koyuncu'yu görevden aldıklarını bildiren zihniyet sadece bir meslektaşımızı ve yönetim kurulu ğyemizi değil, acil servise başvuran hastalarımızı bile hiçe saymaktadır. Dr. Benan Koyuncu uzmanlık eğitim gören asistan hekimdir, eğitim hakkını elinden bu kadar keyfi karar alanlar bunun hesabını elbet verecektir” diye konuştu.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, iktidar tarafından önce bilim insanları ve eğitimcilerin görevden alındığını belirterek şimdi de parasız ve nitelikli sağlık hakkını savunan sağlık emekçilerin görevden alınmaya başlandığını söyledi. Darbenin ardından  çıkarılan yasalarla ülkenin dağının taşının sermayeye peşkeş çekildiğini ifade eden Koramaz, çıkarılan KHK'lerle suskun bir toplum istendiğini dile getirdi.

SES Ankara Şubesi Eş Başkanı Rona Temelli, Dr. Benan Koyuncu'nun aynı zamanda sendika üyeleri olduğunu belirtti. Bu saldırının arkasında sağlık hakkı mücadelesinin olduğunu ifade eden Temelli, bugüne kadar yaptıklarının ve söylediklerinin arkasında olduklarını ve mücadeleye devam edeceklerini vurguladı. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Kim hasta, kim normal?

SONRAKİ HABER

Ekrem İmamoğlu: İstanbul'da en büyük ihaleler canlı yayınlanacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa