01 Ekim 2016 00:57

Adana Tabip Odası “Öğretmenime dokunma” dedi

KESK Adana Şubeler Platformu’nun çağrısı ile Atatürk Parkı’nda yapılan “öğretmenime dokunma” eylemlerine bu akşam Adana Tabip Odası destek verdi. 

Paylaş

Basın açıklamasını okuyan Adana Tabip Odası Başkanı Ali İhsan Ökten, açığa almaların yalnızca haksızlığa uğrayan öğretmenlerin değil onların yetiştireceği binlerce öğrencinin de mağdur edildiğini belirterek barış, kardeşlik ve demokratik haklar için mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi. 

“Öğretmenlere, akademisyenlere, demokrasinin vazgeçilmezi olan KESK’e, odalara dokunacağınıza Fetullah Gülen ile kol kola fotoğraf çektirenlere, büyükşehirleri parsel parsel cemaate verenlere dokunun” diyen Ökten, düne kadar işbirliği içinde bulundukları cemaatle mücadele adına haklarını yok sayılmasına izin vermeyeceklerini söyledi. 

‘TELEVİZYONLAR KAPATILARAK MUHALEFETİN SESİ KISILMAK İSTENİYOR’

Emek ve demokrasi mücadelesinin yanında olan ve halkın bağımsız haber alma hakkına önemli katkıları bulunan Hayatın Sesi’nin de içinde bulunduğu radyo ve televizyonların seslerinin duyulmaz hale getirildiğini dile getiren Ökten, uygulamanın uluslararası sözleşmelere de aykırı, ifade özgürlüğüne yönelik bir saldırı olduğunu ifade eden Ökten, karar geri alınarak Hayatın Sesi ve diğer televizyon ve radyoların yayın hayatlarına devam etmesi gerektiğini vurguladı. (Adana/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Saray Belediye Eşbaşkanı Zilan Aldatmaz tutuklandı

SONRAKİ HABER

Avesta Yayınları'nın bir kitabı yasaklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa