30 Eylül 2016 15:22

KESK Antep Şubeleri: İşimize, geleceğimize sahip çıkıyoruz

Gaziantep'te KESK’e bağlı sendikaların temsilcileri, Eğitim Sen Şube binasında bir araya gelerek tasfiyeleri protesto etti.

Paylaş

Gaziantep'te KESK’e bağlı sendikaların temsilcileri, Eğitim Sen Şube binasında bir araya gelerek kamu çalışanlarına yönelik tasfiyeleri protesto etti. KESK’in hedefte olduğunun dile getirildiği “İşimize ve geleceğimize sahip çıkıyoruz” başlıklı basın toplantısında, “Haklı mücadelemizi baskı altına almaya çalışan her türlü hukuk dışı ve fiili uygulamalar karşısında geçmişte olduğu gibi bugün de sessiz kalmayacağız” denildi.

Eğitim Sen şube binasında yapılan basın toplantısı öncesi katılımcıları bilgilendiren KESK Dönem Sözcüsü ve Eğitim Sen Şube Başkanı Ali Ersönmez, Gaziantep’te son günlerde yaşanan güvenlik tehditleri nedeniyle, meydanda açılması planlanan imza standının da açılamayarak, sendika şubelerinde açıklama yaptıkları bilgisini paylaştı. Açıklamaya Türk-İş’e bağlı TÜMTİS Şube yöneticileri ile İHD üyeleri ve siyasi parti temsilcileri de destek verdi. 

‘UMUT BİRLİĞİMİZDE, MÜCADELEMİZDE, DAYANIŞMAMIZDA’ 

KESK’in açıklamasını okuyan Ersönmez, “Darbecilerle mücadele adı altında emekçilere, toplumsal muhalefete bedel ödetildiği, tam anlamıyla hak gasplarının yoğunlaştığı dönemden geçiyoruz. OHAL’lerin hedefi haline gelen konfederasyonumuz KESK de payına düşeni alıyor” dedi. “OHAL kaldırılsın, KHK’lar geri çekilsin, Kamu emekçileri derhal işlerine geri döndürülsün” taleplerinin belirtildiği açıklamada, “KESK sadece üç milyon kamu emekçisinin değil, emekten, demokrasiden, barıştan yana milyonların sesidir” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada, KESK’in hedefe konulmasının mücadelelerinin “Kamu hizmetlerini tasfiye etmeyi hedefleyenlerin önünde engel” olarak görmelerinden kaynaklandığı belirtildi. Ersönmez, “Güvenceli iş güvenli gelecek, laik ve seküler yaşam, parasız, ulaşılabilir, nitelikli kamusal hizmet mücadelelerini kesintisiz olarak sürdürdüklerini söyleyerek şu ifadeleri kullandı: “Aslında hedefte olan sadece bağlı sendikalarının üyeleri açığa alınan, ihraç edilen, gözaltına alınan, tutuklanan KESK değil; emek, barış ve demokrasiyi savunan herkestir.” 

Ersönmez, “Ülkemizde yepyeni, mutlu bir hayatın filizlenmesini sağlayacak umut sende, bende, bizde… Umut birliğimizde, mücadelemizde, dayanışmamızda” dedi ve açıklamayı şu sözlerle bitirdi: “Ortak değerlerimize sahip çıkmaya devam edecek, fiili ve meşru mücadelemizi her koşulda sürdürmek için birbirimize daha fazla kenetlenerek bu oyunu bozacağız.”

TELEVİZYON KAPATMALAR DA BİR KEZ DAHA PROTESTO EDİLDİ

KESK açıklamasında basına yönelik saldırılara da değinen Ersönmez, “KESK olarak bir kez daha belirtiyoruz, haber alma hakkının önündeki bu engeller kabul edilemez” dedi ve Hayatın Sesi, TV10 gibi kanalların kapatılarak aslında halkların bütün olarak yaşamlarına müdahale edildiğini belirtti. (Antep/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

OHAL’in karanlığı görünmesin diye ekranları kararttılar

SONRAKİ HABER

AYM'nin gazetecilerle ilgili 'ihlal' kararlarının gerekçeleri belli oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa