29 Eylül 2016 15:02

Tanrıkulu: Hayatın değil bizim sesimizi kısıyorlar

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, yayını TÜRKSAT tarafından hiçbir gerekçe bildirilmeden durdurulan Hayatın Sesi TV’ye dayanışma ziyaretinde bulundu.

Paylaş

TÜRKSAT’ın, Jiyan TV, Zarok TV, Hayatın Sesi TV, TV 10 ve Van TV dahil 12 kanalın yayınını durdurmasına ilişkin Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’la görüşüğünü aktaran Tanrıkulu, “Kurtulmuş’a yayını durdurulan kanalların neye göre kapatıldığını sordum. Kendisi de bilgisinin olmadığını ve bir kez daha baktıracağını söyledi” dedi. 

Tanrıkulu, “Hayatın değil bizim sesimizi kısıyorlar” diyerek kapatma kararına tepki gösterdi. Kanalların OHAL uyarınca kapatıldığını ifade eden Tanrıkulu, “Bu kapatmaların mantıklı bir ölçüsü yok. Merkez medyanın ne hale düştüğünü dünden beri ortaya çıkan belgelerle görüyoruz. KHK’lar ile de sınırlı kesime hitap eden muhalif yayın kuruluşlarını kapatmaya çalışıyorlar. Demokrasiye uygun bir yaklaşım değil” diye konuştu. Tanrıkulu ziyareti sırasında, OHAL’in fiili bir başkanlık rejimine dönüştüğünü de kaydetti. (MEDYA SERVİSİ)
 

ÖNCEKİ HABER

10 Ekim katliamının lanetlenmesine 21 bin lira ceza 

SONRAKİ HABER

İngiltere'de bir tırda 1'i çocuk 39 kişinin cesedi bulundu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa