28 Eylül 2016 19:33

Eğitim Sen, Kartal’da ‘Öğretmenime dokunma’ dedi

Eğitim Sen İstanbul 5 No’lu Şubesi, "Baskı, açığa alma, soruşturma ve ihraçlar durdurulsun. Öğretmenime dokunma" diyerek eylem yaptı.

Paylaş

Kartal'da şube binası önünde bir araya gelen eğitim emekçileri, Kartal Meydanı’na yürüdü. Yürüyüşün ardından 10 dakikalık oturma eylemi yapıldı.

"Öğretmenime dokunma", "Baskılar bizi yıldıramaz", "Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz", "Karanlığa teslim olmayacağız", "Zafer direnen emekçinin olacak" sloganları atan Eğitim Sen üyelerine Kartal halkı da alkışlarla destek verdi. Açıklamayı Eğitim Sen İstanbul 5 No’lu Şube Başkanı Mehmet Aydoğan gerçekleştirdi. Aydoğan, "Arkadaşlarımıza, öğrencilerimize  söz veriyoruz; Birbirimizden aldığımız güçle tüm güçlükleri aşacağız ve biz kazanacağız. Baskı, soruşturma, açığa alma, ihraçların bir an önce durdurulması, açığa alınan öğretmenlerimizin öğrencileriyle buluşması ve bu cadı avının son bulmasını talep ediyoruz. OHAL’ın kaldırılması ve KHK’ların iptal edilmesini istiyoruz" dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

‘Eğitimi tamamen kontrolleri altına almak istiyorlar’

SONRAKİ HABER

İngiltere'de bir tırda 1'i çocuk 39 kişinin cesedi bulundu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa