27 Eylül 2016 19:24

Şahkulu Sultan Vakfı: Kutuplaştırıcı politikalara son verin

Pendik Esenyalı’da bulunan Şahkulu Sultan Vakfı’nın kapısına “Cihat kazanacak” yazılmasına dernek önünde yapılan eylemle tepki gösterildi.

Paylaş

Pendik Esenyalı’da bulunan Şahkulu Sultan Vakfı’nın kapısında asılı olan “Evrensel düşüncenin kapısı” yazısının üzerine çarpı atılıp “Cihat kazanacak” yazılmasına dernek önünde yapılan eylemle tepki gösterildi.

Eyleme Alevi örgütlerinin yanı sıra CHP Milletvekili Onursal Adıgüzel, Emek Partisi ve CHP Pendik İlçe Örgütleri katıldı.

Alevi Dernekleri Federasyonu, Alevi Vakıfları Federasyonu, Alevi Bektaşi Federasyonu adına konuşan Şahkulu Sultan Külliyesi Derneği Yöneticisi Zeynel Fırat “Kutuplaştırıcı yaklaşımların bir sonucu olarak Aleviler tehdit ediliyor. Daha önce yaşanan benzer örneklerdeki gibi Aleviler saldırıların hedefi haline getiriliyor. Bunu yapanların bulunup yargı önüne çıkarılmasını talep ediyoruz. Bu saldırıların engellenmesini, ayrımcı politikanın terk edilmesi ve faillerin bulunmasıdır. Her türlü tehdit, Saldırının bizi laik demokratik Türkiye yaratmaktan alıkoyamayacaktır” dedi.

Yaklaşık 1 yıl önce Şahkulu Cemevi’nin açılışı sırasında da cemevine yönelik yumurtalı saldırı olmuştu (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Öğrencilerden barınma ücretine isyan: Gelir kaynağı değiliz

SONRAKİ HABER

"Ali Babacan, Erdoğan’a partiden ayrılacağını söyledi" iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa