26 Eylül 2016 18:04

Çevirmen Levent Can Yılmaz hayatını kaybetti

Neredeyse Bir Balina, Evrim mi Yaratılışçılık mı? ve 21. Yüzyılda Beyin isimli kitapları Türkçeye kazandıran Çevirmen Levent Can Yılmaz vefat etti.

Paylaş

Evrensel Basım Yayın tarafından yayımlanan Steve Jones'un Neredeyse Bir Balina, Eugenie C. Scot’un Evrim mi Yaratılışçılık mı? ve Steven Rose'un 21. Yüzyılda Beyin isimli kitaplarını Türkçeye çeviren Levent Can Yılmaz hayatını kaybetti.

Evrim ve evrimsel biyoloji konusunda yaşanan Türkçe kaynak sıkıntısının aşılması için önemli çalışmalara imza atan kazandıran Çevirmen Yılmaz, 10 Mayıs 1972’de Eskişehir’de doğdu.

Levent Can Yılmaz, Hacettepe Üniversitesi öğrencisi iken politik nedenlerle 1996 yılında tutuklandı. 2003 yılına kadar cezaevinde kalan Yılmaz, Açıköğretim Fakültesi İktisat bölümünü bitirdi. 
Yılmaz 3 yıldır böbrek yetmezliği yaşıyordu. Son 6 aydır durumu giderek ağırlaşan Yılmaz’ın dün gece itibariyle yoğun bakıma kaldırıldığı öğrenildi. Annesi ve ablası ile birlikte Eskişehir’de yaşayan Yılmaz, bugün öğle satlerinde hayatını kaybetti. Yılmaz’ın cenazesi yarın Eskişehir'de defnedilecek. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

25. Uluslararası Gençlik Kampı Sonuç Deklarasyonu

SONRAKİ HABER

"Ali Babacan, Erdoğan’a partiden ayrılacağını söyledi" iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa