26 Eylül 2016 16:33

Belediye işçileri kayyıma karşı iş bıraktı

DBP’li 25 belediyeye kayyım atanması Dersim’de DİSK/Genel-İş üyesi işçiler tarafından protesto edildi.

Paylaş

Kemal ÖZER
Dersim

DBP’li 25 belediyeye kayyım atanması Dersim’de DİSK/Genel-İş üyesi işçiler tarafından protesto edildi. Belediye binası önünde toplanan işçiler iki saatlik iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Eyleme Belediye Eş Başkanı Mehmet Ali Bul, Belediye Eş Başkan yardımcısı Hüseyin Tunç, DİSK/Genel-İş Dersim Şube Eş Başkanı Şükran Yılmaz ve tüm belediye çalışanları katıldı.

Burada konuşan Dersim Belediye Eş Başkanı Mehmet Ali Bul, belediyelerine ‘örgüte para aktarıldı’ iddiası yönetildiğini belirterek, “3 yıldan beridir müfettişler tarafından yapılan incelemeler sonucunda herhangi bir usulsüzlük bulunmamıştır. Bunları suç sayarak belediyelerime kayyım atanmıştır. Biz bu kayyımları tanımıyoruz ve doğruda bulmuyoruz” dedi.

Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı ile yerel yönetimlerin güçlendirilmesi tartışıldığını ifade eden Bul, yerel yönetimlerin top yekun ortadan kaldırılmasının asla kabul edilmeyeceğini söyledi. Türkiye’deki tüm belediye başkanlarına çağrıda bulunan Bul, “Türkiye ve dünyada yaşanan gelişmelere paralel olarak yerel yönetimlerin güçlenmesi toplumsal barış açısından önemlidir. Yerel yönetimlerin güçlenmesi için bütün demokratik güçlerin el birliğiyle ve Türkiye’deki bütün belediye başkanların belediyelere sahip çıkması noktasında çağrılarını yapması gerekir” dedi.

DİSK Şube Eş Başkanı Yılmaz ise belediyelere atanan kayyıma ve emekçilere yönelik başlatılan antidemokratik uygulamalara karşı her pazartesi günü eylem kararı aldıklarını belirtti.

ÖNCEKİ HABER

Veroni'lerin ezgisi

SONRAKİ HABER

Burdur'da çocuğa cinsel istismar iddiası üzerine 4 kişi tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa