26 Eylül 2016 00:11

Stuttgart'tan metal işçisi: Sesimize dokunmayın

Stuttgart'ta toplanan mücadeleci metal işçileri bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte Evrensel ve Hayatın Sesi TV ile dayanışma çağrısı yapıldı.

Paylaş

Almanya'nın Stuttgart kentinde toplanan mücadeleci metal işçileri bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte konuşan Mercedes işçisi Kenan Karaca, gazetemizle ve Hayatın Sesi Televizyonu’yla dayanışma çağrısı yaptı.

Karaca şunları dile getirdi: “Bizler Almanya’nın Stuttgart kentinde Mercedes, Bosch, Porsche, WMF , birçok küçük firma ve hizmet sektöründe çalışan Türkiyeli işçi ve emekçileriz. Hem Evrensel Gazetesi ve hem de Hayatın Sesi’ne yönelik kapatmaya dönük saldırıların karşısında olduğumuzu duyuruyoruz. Evrensel Gazetesi, Almanya’da mücadele bayrağını Yeni Hayat gazetesine devrettiği güne kadar doğal muhabirleri ve asıl sahipleri olarak dün nasıl sahiplenmişsek bundan sonra da sahiplenmeye devam edeceğiz. Hayatın Sesi TV Stuttgartlı işçilerin yabancısı değildir. Metal dalında yürütülen TİS görüşmelerinde, kiralık işçilerle ilgili toplantı ve buluşmalarda, her türlü sokak hareketlerinde hep biz emekçilerin yanında oldu ve olmaya da devam edecek. O nedenle biz işçi ve emekçilerin sesini kısmaya,doğru haber alma hakkımıza saldırı içinde olan ve saldırıları buradan uyarıyoruz: Sesimize dokunmayın! Dokunan er ya da geç hesabını verir." (Stuttgart/EVRENSEL)

 

ÖNCEKİ HABER

Neden hedefiz

SONRAKİ HABER

Mersin'de bisiklet fabrikasında yangın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa