26 Eylül 2016 04:58

Kendi politikalarını dayatıyorlar

Yeni eğitim ve öğretim dönemi okulumuzda siyasi provokasyonlarla başladı.

Paylaş

Kartal’dan bir lise öğrencisi
İstanbul

Yeni eğitim ve öğretim dönemi okulumuzda siyasi provokasyonlarla başladı. Sabah okula geldiğimizde hiçbirimiz bahçede bir saatlik bir konuşmanın bizi beklediğini bilmiyorduk. Herkes kendi sınıfının sırasına geçtiğinde öncelikle 15 Temmuz’da ölenler için saygı duruşu yapıldı, ardından okul müdürü bir konuşma yaptı.
Müdür konuşmasında 15 Temmuz darbe girişiminin “kahraman neslin torunları” tarafından geri püskürtüldüğünü ve bunların hepsinin tarihe geçtiğini vurguladı. Konuşma bir süre daha bu şekilde devam etti. Sonrasında sınıflarımıza girdiğimizde artık hiç de şaşkınlıkla karşılamadığımız bir manzarayla  karşılaştık. Ve devletin okulumuzda bize neredeyse sıra arkadaşımız kadar yakın olduğu şu günlerde liseliler olarak birlik ve beraberliğimizin bizim için önemini bir kez daha deneyimledik.
Burada bizi rahatsız eden laik, bilimsel ve demokratik eğitim taleplerimizin hiçbir şekilde dikkate alınmazken Hükümetin politikalarının dayatılmasıdır. Örneğin; bize tek talimatlarıyla darbe girişimi hakkında bir video izletmemeli ya da bu videoyu izlerken bizi başka bir video kaydı altına almamalıdır.
Artan dinamiğimizin önünü kesmelerine izin vermeyeceğiz!

ÖNCEKİ HABER

Urfa'da trafik kazası: 12 yaralı

SONRAKİ HABER

Adana'da düğünde çıkan silahlı kavgada yaralanan 2 çocuktan biri öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa