25 Eylül 2016 13:21

Çiller'in sattığı yatta 134 mülteci yakalandı  

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Tansu Çiller'in 5 yıl önce satılan yatında Pakistan, Suriye ve Afganistan vatandaşı 134 mülteci yakalandı.

Paylaş

Bandırma'daki Dutliman Kırsal Mahallesi açıklarında devriye görevi yapan Güney Marmara Grup Amirliği'ne bağlı Sahil Güvenlik Botları, bugün saat 06.00 sıralarında 'President' adlı motor yatta yakalanan mültecileri, Bandırma Güvenlik Komutanlığı'na getirildi. Pakistan, Suriye ve Afganistan vatandaşı oldukları bildirilen ve aralarında çok sayıda kadın ve çocuğun bulunduğu 134 mülteciye Sahil Güvenlik görevlileri tarafından su ve gıda verildi. Mültecilerin Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndaki işlemlerin ardından Geri Gönderme Merkezleri'ne sevk edilecekleri belirtildi. 

TANSU ÇİLLER’İN ESKİ YATI 

Mültecilerin yakalandığı 'President' adlı motor yatın kaçak göçmenleri Yunanistan’a götürmek üzere İstanbul’dan hareket ettiği ve Bandırma’dan da kaçak göçmen alırken yakalandığı kaydedildi.

Ekipler soruşturmayı sürdürürken, 'President' isimli yatı eski Başbakan Tansu Çiller’in kullandığı ve daha sonra ailenin sattığı belirtildi. Çiller ailesi yatı 2011 yılında, çok hızlı ve manevra yeteneği üst düzeyde olan 1987 model Tayvan yapımı, 19 metrelik 650 beygir gücündeki iki motoru bulunan içinde çok geniş bir salon ve özel yatak odası bulunduğu belirtilen 'President' 195 bin Euro bedelle satışa çıkarmıştı. 

Daha sonra kim tarafından satın alındığı araştırılan ‘President’in mültecileri Yunanistan’a götürmek üzere İstanbul’dan hareket ettiği ve Bandırma’dan da mülteci alırken yakalandığı kaydedildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ayvalık'ta şortlu kadınlardan bisiklet turlu tepki

SONRAKİ HABER

Urfa Büyükşehir Belediyesi Meclisi toplantısında kayyum tepkisi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa