25 Eylül 2016 12:03

HDP heyeti Mesut Barzani ile yeniden biraraya geldi

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş başkanlığındaki heyet, Federal Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesut Barzani ile yeniden biraraya geldi. 

Paylaş

Kimi temaslarda bulunmak üzere Federal Kürdistan Bölgesi'ne giden HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş liderliğindeki HDP heyeti, programları doğrultusunda 21 Eylül günü Erbil'de daha önce görüşme gerçekleştirdikleri Federal Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesut Barzani ile yeniden görüşme halinde. Mesut Barzani'nin ardından diğer siyasi partilerin lider ve yöneticilerine Süleymaniye ve Kerkük'te ziyaretlerde bulunan HDP heyeti, dün son olarak Süleymaniye'de Kürdistan Bölge Parlamentosu Başkanı Dr. Yusuf Mihemed'i ziyaret etmişti.

Bu ziyaretin ardından Türkiye'ye dönmeleri beklenen heyet, bugün sürpriz bir şekilde yeniden Erbil’e giderek Mesut Barzani ile bir araya geldi.

HDP'lilerin bugün ziyaretini tamamlayıp Türkiye'ye dönmesi bekleniyor.

Demirtaş başkanlığındaki Milletvekilleri Besime Konca, Nadir Yıldırım, Celal Doğan, İmam Taşçıer, Mithat Sancar, Nimetullah Erdoğmuş, Osman Baydemir ve partinin Eş Genel Başkan Yardımcısı Fatma Kurtulan'dan oluşan HDP heyti ile Mesut Barzani'nin görüşmesi sürüyor. (DİHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır'da 10 öğretmen daha gözaltına alındı

SONRAKİ HABER

Şırnak’ta öğretmenler 3-6 ay arası köylerde görevlendirildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa