24 Eylül 2016 20:31

Dersim'de eğitim emekçilerine minik öğrencilerden destek

Dersim'de, açığa alınan öğretmenler için yapılan eylemde minik öğrenciler de Eğitim Sen önlüklerini giyerek  öğretmenlerini yalnız bırakmadılar.

Paylaş

Kemal ÖZER
Dersim 

Dersim'de açığa alınan ve göreve iade edilmeyen öğretmenler için her akşam Seyit Rıza Meydanında bir araya gelen yüzlerce kişi arasında bugün minik öğrenciler de vardı.
Eğitim emekçileri ve onlara destek vermeye gelen yüzlerce kişi oturma eylemi gerçekleştirirken minik öğrenciler de Eğitim Sen önlüklerini giyerek  öğretmenlerini yalnız bırakmadılar.
Burada konuşan Eğitim Sen Şube Başkanı Süleyman Güler, emekçilere ve toplum üzerindeki baskı ve eşitsizliğe karşı mücadele eden Eğitim Sen'in mücadelesinin aynı zamanda örgütlenme, düşünce ve ifade özgürlüğünün sağlanması, farklı dil ve kültürlerin kendisini özgürce ifade edebildiği, gerçek anlamda laik, demokratik bir Türkiye yaratılması mücadelesi olduğunu ifade etti.
Güler, gericiliğe karşı aydınlığın, eşitsizliklere karşı adaletin, baskılara karşı demokrasinin, cinsiyet ayrımına karşı kadınların, karanlığa karşı aydınlığın, savaşa ve şiddete karşı her zaman barışın savunucusu olması nedeniyle Eğitim Sen'in siyasi iktidarların hedefi haline geldiğini söyledi. 


 

ÖNCEKİ HABER

Trabzonspor, sahasında Atiker Konyaspor’u 1-0 mağlup etti

SONRAKİ HABER

Emek ve Demokrasi Güçlerinden iki çocuğun öldüğü patlama ile ilgili açıklama

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa