24 Eylül 2016 15:13

Demirtaş, Federal Kürdistan’daki temaslarını sürdürüyor

Federal Kürdistan bölgesindeki temaslarını sürdüren Selahattin Demirtaş liderliğindeki HDP heyeti, Goran Hareketi Genel Merkezini ziyaret etti.

Paylaş

Federal Kürdistan bölgesindeki temaslarını sürdüren Selahattin Demirtaş liderliğindeki HDP heyeti, programlarının dördüncü gününde Goran Hareketi Genel Merkezini ziyaret etti.

Erbil'de süren temaslardan sonra Süleymaniye’de, YNK Genel Sekreteri Celal Talabani ve Tevgera Azadi’ye (Kürdistan Özgür Toplum Hareketi) yaptıkları ziyaretlerin ardından akşam saatlerinde de YNK Politbüro’sunu ziyaret etti. Heyet burada YNK Politbüro Sorumlusu Mele Bahtiyar ve diğer politbüro üyeleri tarafından karşılandı.

Ziyaret kapsamında iki taraf arasında gerçekleştirilen görüşmenin ardından HDP heyeti adına Selahattin Demirtaş ve YNK Politbürosu adına Mele Bahtiyar ortak basın açıklaması düzenledi.

Basın açıklamasında konuşan Mele Bahtiyar, “Başur Kürdistan’da da birçok sorun yaşanmaktadır ve bu sorunların çözümü doğrultusunda da çabalar harcanıyor. HDP heyetinin de bu sorunların çözümünde yer almasını çok olumlu buluyoruz” ifadelerini kullandı.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise, öncelikle YNK Genel Sekreteri Celal Talabani ve YNK Politbüro üyelerine yaptıkları ziyaretlerden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Demirtaş ardından da şunları belirtti: “Kuşkusuz ki, YNK her zaman Bakur Kürdistan’daki faaliyetleri takip etmiş ve desteğini eksik etmemiştir. Bizler tüm bunları görüyor ve burada teşekkürlerimizi bir kez daha sunuyoruz. YNK, Kürt halkı için yürüttüğü faaliyetleri bilinen bir partidir. YNK ile yaptığımız görüşmede de Başur Kürdistan’daki diğer siyasi partilerle yaptığımız görüşmelerdeki çerçeveyi ele aldık.”

Bu ziyaretle günü kapatan HDP heyeti, programlarına bugün ise Goran Hareketi Genel Merkezini ziyaret ederek devam etti.
Goran Hareketi’nin Zergete Tepesi’ndeki genel merkezine gelen heyeti, Goran Hareketi Genel Başkanı Newşirwan Mustafa adına yardımcısı Ömer Said Ali karşıladı. (Süleymaniye/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Kılıçdaroğlu’dan OHAL tepkisi

SONRAKİ HABER

ETHA'ya polis baskını

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa