5. oturum gerçekleştirildi
aciklama1

5. oturum gerçekleştirildi

MEMUR sendikaları ve hükümet arasında toplu sözleşme görüşmelerinin 5. oturumu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda yapıldı. Oturumda müzakerelerin hafta sonuna kadar sürmesi kararı çıkarken, görüşmelerde Maliye Bakanlığı bugün memurların ve emeklilerinin 2002 yılına göre daha refah seviyeler

MEMUR sendikaları ve hükümet arasında toplu sözleşme görüşmelerinin 5. oturumu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda yapıldı. Oturumda müzakerelerin hafta sonuna kadar sürmesi kararı çıkarken, görüşmelerde Maliye Bakanlığı bugün memurların ve emeklilerinin 2002 yılına göre daha refah seviyelerde yaşadığına yönelik bir sunum yaptı.

Kamu çalışanlarının maaşlarına yapılacak zammın yanı sıra mali ve sosyal haklarla özlük haklarında yapılacak değişikliklerin görüşüldüğü toplu sözleşmelerin 5. oturumunun basına kapalı bölümünde Memur-Sen’in Türkiye genelinde yaptığı eylemlerin konuşulduğu öğrenildi. Edinilen bilgiye göre toplantıda Kamu İşveren Kurulunun daha önce açıkladığı teklifin ardından memur sendikaları konfederasyonlarının talepleri dinlendi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in, süreç bitmeden eylem yapılmasına yönelik basına yansıyan sözleri üzerine Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti Başkanı olarak Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun söz alarak, “Sayın Başbakan dün kendisine bu eylemlerin sorulması üzerine, normal karşıladığını söyledi. Ancak, sizin tepki göstermenizi anlayamadık” şeklinde bir açıklama yaptığı ifade edildi. Gündoğdu, konuşmasında görüşmelerde, 4-C’liler gibi bu masadan müjdeli bir haber bekleyen kamu çalışanlarının beklentilerine yönelik de bir teklif sunulmadığına dikkat çekti. (ANKARA)

www.evrensel.net