23 Eylül 2016 16:00

Mühendisler Nejdet Atalay’ın serbest bırakılmasını istedi

Batman Belediyesi Eski Eş Başkanı Nejdet Atalay’ın gözaltına alınmasına ilişkin TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu basın toplantısı düzenledi.

Paylaş

Batman Belediyesi Eski Eş Başkanı Nejdet Atalay’ın gözaltına alınmasına ilişkin TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda Atalay’ın serbest bırakılması talep edilirken, “Darbeye karşı mücadele adı altında demokrasiye darbe vuran ve muhalif olan tüm kesimler için insan avına çıkan siyasi iktidar, hukuksuzluklara bir an önce son vermelidir” denildi.

Makina Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi Toplantı Salonu’nda oda üye ve yöneticilerinin geniş katılımıyla basın toplantısı yapıldı.

Burada konuşan TMMOB İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Sekreteri Mehmet Orak açıklamada şunları kaydetti: “15 Temmuz darbe girişiminin bastırılmasının ardından ülkemiz AKP eli ile yeni bir baskı dönemi içerisine sokuldu. TMMOB delegesi, Makina Mühendisleri Odası Üye ve Eski yöneticisi, Siyasetçi ve Eski Batman Belediye Başkanı Sayın Nejdet Atalay arkadaşımız sudan bahanelerle ve keyfi bir tutumla 20 Eylül 2016 Salı günü gözaltına alınmıştır. Biz TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu olarak, seçim döneminde yapmış olduğu yasal çalışmalardan dolayı hukuksuzca gözaltına alınan, siyasi soykırım uygulamasına tabi tutulan, psikolojik baskı uygulanan, kelepçeli bir şekilde gözaltında tutulan işkenceye maruz kalan Meslektaşımız Sayın Nejdet Atalay’a yapılan bu uygulamaları kabul etmiyor ve  serbest bırakılmasını istiyoruz. Darbeye karşı mücadele adı altında demokrasiye darbe vuran ve muhalif olan tüm kesimler için insan avına çıkan siyasi iktidar, hukuksuzluklara bir an önce son vermelidir.” (Diyarbakır/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Elçi cinayetinde 'Kaçanların vurmadığı anlaşıldı' iddiası

SONRAKİ HABER

Aliağa Belediyesi’nde 179 işçinin işine son verilmesine tepkiler sürüyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa