17 Şubat 2011 19:52

Yürüyüş okurları tutuklamaları protesto etti

24 Aralık günü sabaha karşı Yürüyüş dergisine yüzlerce polis tarafından operasyon yapılmış ve yapılan operasyon sonucu 7 yürüyüş çalışanı tutuklanmıştı. İş birlikçi AKP iktidarının yaptığı bu hukuksuzluğu, teşhir etmek için 6 haftadır yapılan basın açıklaması ve toplu Yürüyüş d

Yürüyüş okurları tutuklamaları protesto etti

Paylaş

24 Aralık günü sabaha karşı Yürüyüş dergisine yüzlerce polis tarafından operasyon yapılmış ve yapılan operasyon sonucu 7 yürüyüş çalışanı tutuklanmıştı. İş birlikçi AKP iktidarının yaptığı bu hukuksuzluğu, teşhir etmek için 6 haftadır yapılan basın açıklaması ve toplu Yürüyüş dergisi dağıtımına bu haftada Şişli Camii önünden devam edildi. Burada Halk Cephesi tarafından okunan basın açıklamasında, demokrasinin gerçek savunucularının devrimciler olduğu, çarpıtma ve yalanın ise AKP’nin politikası olduğuna dikkat çekildi. Gerçeklerin çarpıtılmasına ve yalanlarla üzerlerinin örtülmesine izin ve-rilmeyeceğinin belirtildiği açıklamada, “77 1Mayısını, Maraş’ı, Çorum’u, Sivas’ı, Gaziyi ve 19 Aralık 2000 hapishaneler katliamında katlettiğiniz 28 tutsağı, Bayrampaşa Hapishanesinde yaktığınız 6 kadını anlatmaya devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.
Yapılan açıklamada “Yürüyüş Dergisi Susturulmaz”,  “Tutuklananlar Serbest Bırakılsın” ve “Halkız Haklıyız Kazanacağız”  sloganları atıldı. Yapılan açıklamanın ardından Mecidiyeköy Metro çıkışında dergi dağıtımında 63 dergi satılarak yapılan hukuksuzluklar halka anlatıldı. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

8 yıldır söylenen yalanların hesabıyla 8 Mart’a!

SONRAKİ HABER

Davutpaşa patlamasının davası yarın: Aileler adalet arıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa