23 Eylül 2016 04:48

Kristal-İş’te, muhalif 4 işçinin sendikadan ihracı oylanacak

Kristal-İş Sendikası'nın genel kurulunda, sendika yönetimine muhalefet ettikleri için disiplin kuruluna verilen 4 işçinin sendikadan ihracı oylanacak.

Paylaş

Kristal-İş Sendikası merkez yönetiminin talebiyle yarın başlayacak ve iki gün sürecek genel kurulda, sendika yönetimine muhalefet ettikleri için disiplin kuruluna verilen 4 işçinin sendikadan ihracı oylanacak. İstanbul’da Kavacık Limak Eurasia Luxury Otel’de yapılacak genel kurula tepki gösteren işçiler, sendika içi demokrasinin ayaklar altına alındığını söyledi. 
Kristal-İş Sendikası Genel Merkez Yönetimi, muhalefette yer alan 21 işçiyi kesin ihraç talebiyle sendika disiplin kuruluna sevk etmiş, verilen savunmaların ardından sayıyı 4’e düşürmüştü. Disiplin Kuruluna sevk edilen 21 kişi arasında Kristal-İş Mersin Şube Başkanı Ahmet Ergev ve Lüleburgaz Şubesinde muhalefetin öncülüğünü yapan İsmail Koç da bulunuyordu.
Kristal-İş Sendikası tarafından işçilere, “Sendikanın amaçlarını gerçekleştirmek için yetkili organları tanımamak, demokratik mücadele ve protesto hakkımız kullanıyoruz diyerek üyeleri sendikaya kışkırtmak, sendika dışı kurum ve kişileri yanlış bilgilendirmek, sendika şube binası önünde mitingvari açık hava toplantıları yapıp, kurumun itibarını kamuoyunda zedelemek, sendika üyeleri arasındaki bağı zedeleyici ve birliği bozucu davranmak, yazılı basında kamuoyunu ve sendika üyelerini sendikaya ve sendika yönetimine karşı kışkırtmak” suçlamaları yöneltiliyor.

TEK ADAM YÖNETİMİ!

Bu açıklamalara tepki gösteren cam işçileri, sendika içi demokrasinin ayaklar altına alındığını, sendikada bürokratik bir tek adam yönetimi kurulmaya çalışıldığını söyledi. Kristal-İş’in ve cam işçisinin mücadele tarihine aykırı uygulamaların hayata geçirildiğini dile getiren işçiler, patrona yaslanarak sendikacılık yapılmak istendiğini belirterek buna karşı mücadeleye devam edeceklerini bildirdiler. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Avcılar Belediyesi işçileri 5 aydır direniyor

SONRAKİ HABER

Tel Abyad'da ve Hakkari'de 2 asker hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa