14 Eylül 2016 08:15

Denizli'de aynı gün ikinci su baskını

Denizli'de dün sele dönen ve 300'ün üzerinde ev ve işyerinin su basmasına neden olan sağanak yağış ardından akşam üzeri yine sel meydana geldi.

Paylaş

Denizli'de dün sele dönen ve 300'ün üzerinde ev ve işyerinin su basmasına neden olan sağanak yağış ardından yaralar sarılmaya çalışılırken, akşam saatlerinde başlayan ve etkisini giderek artıran sağanak yağmur yine sele dönüştü. 

Denizli kent merkezinde Kurban Bayramı'nın birinci gününde etkili olan ve sele dönüşen sağanak yağışla birlikte 300'ün üzerinde ev ve işyerini su bastı. Yağmur nedeniyle çöken yollarda çok sayıda araç da çukurlara düştü. Sel yaraları sarılmaya çalışılırken, dün akşam saatlerinde başlayan sağanak yağmur yine sele dönüştü. Şiddetli yağışın etkisiyle cadde ve sokaklar göle döndü. Çok sayıda ev ve işyerini su bastı. Fransa'dan tatile gelen bir kişinin otomobili, evinin altındaki otoparkta sulara gömüldü. İtfaiye ekipleri, evlerdeki suları pompalarla tahliye etmeye çalıştı. 

YILDIRIM DÜŞEN ATÖLYE YANDI

Yağış ile birlikte 3'üncü Sanayi Sitesi'nde Nazmi Gündüz'e ait işyerine yıldırım düştü. Dokuma atölyesi olarak kullanılan işyerine düşen yıldırım nedeniyle çıkan yangında 8 dokuma makinesi yanarak zarar gördü. Dumanları fark eden çevredekiler durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri kimsenin olmadığı dokuma atölyesinin kapısını kırıp, yangını söndürdü. Yangında hasar meydana geldi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

BM:Suriye'de ateşkes sonrası çatışmalar önemli oranda azaldı

SONRAKİ HABER

DİSK/Genel-İş: Koparıldığımız işyerlerinde yeniden örgütleneceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa