‘Güneydoğu’da özelleştirme yapmayacağız’

‘Güneydoğu’da özelleştirme yapmayacağız’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, “Et ve Balık Kurumu’nu yeniden kuracağız. Doğu ve güneydoğuda hiç özelleştirme yapmayacağız” dedi.“40 yıldır kan akıyor bu ülkede. Terörün çıktığı zaman doğan çocuklar şimdi 40 yaşında. Erdoğan bu sorunu

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, “Et ve Balık Kurumu’nu yeniden kuracağız. Doğu ve güneydoğuda hiç özelleştirme yapmayacağız” dedi.

“40 yıldır kan akıyor bu ülkede. Terörün çıktığı zaman doğan çocuklar şimdi 40 yaşında. Erdoğan bu sorunu çözemez.” diyen Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Demokrasi ve özgürlüğün ise bir bedeli vardır. Bu bedeli ödeyenler ise tarihin her döneminde aydınlar olmuştur. Korkan olan bir adamdan aydın olmaz. Aydının direnmesi toplumun umutsuz olmadığını gösterir. Diktatöre teslim olan bir aydın görevini yapmıyor demektir. Günümüzde Türkiye’de herkes telefonlarının dinlendiğinden şüphe ediyor. O zaman bu ülkede demokrasi yoktur demektir. Tarih direnen aydınları yazacaktır, teslim olanları değil.” (ANKARA)

www.evrensel.net