Karkamış'ta 'özel güvenlik bölgesi' uygulaması

Karkamış'ta 'özel güvenlik bölgesi' uygulaması

Karkamış'taki Beşkılıç ile Türkyurdu arasındaki bölgeyi 15 gün süreyle 'özel güvenlik bölgesi' olarak ilan edildiğini duyurdu.

Gaziantep Valiliği, Suriye sınırında bulunan Karkamış ilçesindeki Beşkılıç ile Türkyurdu arasındaki bölgeyi 15 gün süreyle 'özel güvenlik bölgesi' olarak ilan edildiğini duyurdu.

Valiliğin açıklaması şöyle:

"Suriye sınırında güvenlik durumunu desteklemek ve ayrıca vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini olası tehdit ve tehlikelerden bertaraf etmek üzere; 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesi gereğince; Beşkılıç-Türkyurdu arasında kalan hududun geri bölgesinde, 03 Eylül 2016 Cumartesi günü saat 17.00'de başlayıp, 17 Eylül 2016 Cumartesi günü saat 17.00'de bitecek şekilde (15) gün süre ile Valiliğimizce Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilmesine karar verilmiştir. Buna göre 3-17 Eylül 2016 tarihleri arasında Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilen yerlerde her türlü araç ve insan giriş-çıkışının kontrolü, gerektiğinde yasaklanması ve gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce yapılacaktır." (DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER Karkamış