14 Mayıs 2012 16:08

Öğrencilere ‘Diş Sağlığı’ semineri

DİYARBAKIR Büyükşehir Belediyesi ve Bağlar Belediyesi Ana Çocuk Sağlık Merkezinde bulunan uzman doktorlar, Yenişehir Belediyesi’ne bağlı İplik ve Ben û Sen Eğitim Destek Evleri’nde öğrenim gören öğrencilere “Ağız-Diş Sağlığı” konulu seminer verdi.Eğitim seminerlerine, Yenişehir Belediye Başkan Yardımcısı

Öğrencilere ‘Diş Sağlığı’ semineri

Paylaş

DİYARBAKIR Büyükşehir Belediyesi ve Bağlar Belediyesi Ana Çocuk Sağlık Merkezinde bulunan uzman doktorlar, Yenişehir Belediyesi’ne bağlı İplik ve Ben û Sen Eğitim Destek Evleri’nde öğrenim gören öğrencilere “Ağız-Diş Sağlığı” konulu seminer verdi.

Eğitim seminerlerine, Yenişehir Belediye Başkan Yardımcısı Güler Menteş Turhallı, Ana Çocuk Sağlık Merkezi çalışanları ve Eğitim Destek Evlerindeki öğretmenler ile çok sayıda öğrenci katıldı.

İplik Mahallesi’nde verilen seminere Diş Doktoru Tahir Tekeş katıldı. 11-14 yaş grubu çocuklara semirner veren Tekeş, sağlıklı dişlere sahip olmayan bireylerin psikolojik olarak toplumdan uzaklaştığını ifade etti. Bireyin toplum içinde konuşmak, insanlarla iletişim kurmakta sıkıntı yaşayacağına dikkat çeken Tekeş, “İnsanlarla iletişim kurmaya utanırız, sıkılırız, çekiniriz ve kendimizi toplumdan alıkoyarız. Dişlerimizi korumanın en etkili yolu düzenli olarak günde en az iki kez, sabah kahvaltısı ve gece yatmadan önce fırçalamaktır” dedi.

AMACIMIZ İYİ BİR SAĞLIK EĞİTİMİ

Seminerlerin ardından katılımcı öğrencilere diş fırçası ve diş macunu dağıttı. Ardından kısa bir konuşma yapan Yenişehir Belediye Başkan Yardımcısı Güler Menteş Turhallı, kenar mahallelerde yaşayan kesimlerin çocuklarını diş sağlığı konusunda eğitmek ve onları sağlık konularında bilgilendirmek amacıyla çalışmayı başlattıklarını açıkladı.

Güler Menteş Turhanlı, “Eğitim destek evlerimizde okuyan çocuklardan başlamak üzere kenar mahallelerde yaşayan çocukları sağlık konularında bilgilendirmek amacıyla böyle bir çalışmayı başlattık” dedi. (DİYARBAKIR)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Metris Cezaevi’nde ‘işkence’ için keşif

SONRAKİ HABER

20 bin öğretmen atamasının branş dağılımı yayımlandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa