Elazığ Emek ve Demokrasi Cephesinden 1 Eylül açıklaması

Elazığ Emek ve Demokrasi Cephesinden 1 Eylül açıklaması

Elazığ Emek ve Demokrasi Platformu 1 Eylül Dünya Barış günü dolayısıyla bir basın açıklaması yaparak barış taleplerini dile getirdi. 

Platform adına açıklamayı okuyan İHD Elazığ Şube Başkanı Behzat Hazır, AKP İktidarının yanlış Suriye politikasını eleştirerek "Emperyalist güçlerin yönlendirmesiyle uzun süredir Suriye ve Irak'ta savaş sürüyor. Hala kadınlar, çocuklar, gençler ölüyor, sakat kalıyor, salgın hastalıklar, evsizler, sığınmacılar çoğalıyor. Çağdışı cihatçı IŞİD vb. örgütler en çok kadınların hayatlarını cehenneme çeviriyor." dedi. 

Ülkedeki darbelerin, savaşların ve ekonomik krizlerin bedelini halkın ödediğine dikkat çeken Hazır, "Savaş naraları atanların çocukları değil, yoksul çocuklarımızın kanı akıtılmaktadır. O yüzden barışa dair tüm çabalar, eylemler yaşamsaldır. Kirli hesaplara kurban edilecek bir tek canımız bile yok. Barışın iyileştirici gücüne hepimizin ihtiyacı var." diye ifade tti. Son olarak Hazır şu ifadelere yer verdi; "Ülkenin dört bir yanında Emek ve Demokrasi İçin Güç Birliği olarak 'faşizme, darbelere ve savaşa karşı demokrasi ve barış istiyoruz' şiarıyla barışı sahiplenecek ve barışa ses vereceğiz. OHAL'i kaldırmak için sesimizi daha çok yükselteceğiz." (Elazığ/EVRENSEL)     
 

www.evrensel.net