14 Mayıs 2012 03:10

Twitter yüzünden işinden oldu

FENERBAHÇE ile Galatasaray arasındaki Süper Final Şampiyonluk maçında beraberlik Galatasaray'a şampiyonluk getirdi. Sosyal medyaya da Galatasaraylı taraftarların coşkusu yansırken, diğer yandan Fenerbahçeli taraftarların da öfkesi yansıdı.Star gazetesi yazarı Ergun Babahan da öfkesi sosyal medyaya yansıyanlardandı. Babahan, Fenerbah&cc

Twitter yüzünden işinden oldu

Paylaş

FENERBAHÇE ile Galatasaray arasındaki Süper Final Şampiyonluk maçında beraberlik Galatasaray'a şampiyonluk getirdi. Sosyal medyaya da Galatasaraylı taraftarların coşkusu yansırken, diğer yandan Fenerbahçeli taraftarların da öfkesi yansıdı.

Star gazetesi yazarı Ergun Babahan da öfkesi sosyal medyaya yansıyanlardandı. Babahan, Fenerbahçe - Galatasaray maçının hemen ardından "Bu kupa Amerika'ya g.sin" twit'i attı. Twittin ardından tepki alan Babahan, tepki alan twit'lerini sildi ve yanlış anlaşıldığını açıkladı.

BİR İLK OLDU

Bunun üzerine Babahan'a yanıt yine Twitter üzerinden geldi. Today's Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, Twitter'dan yaptığı şu açıklamayla Babahan'ın gazeteyle ilişiğinin kesildiğini duyurdu:
 "Sevgili arkadaslar Babahan'in Today's Zaman'da haftada 2 yazısı yayınlanıyordu... Artık Today's Zaman tarihinde kötü bir hatıra olarak kalacağını deklere ediyorum."

Maç sonrası yaşanan bu olayla Babahan, Twitter üzerinden işini kaybeden ve işine twitter üzerinden son verilen ilk gazeteci oldu. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Köylüler Pembelik barajına karşı direniyor

SONRAKİ HABER

TBMM’den patrona kıyak, çiftçiye yüksek faizli borç yapılandırma

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa