‘Bu son oyun olmasın’

‘Bu son oyun olmasın’

ANKARA Devlet Tiyatrosu müdavimleri son günlerde devlet tiyatrolarına ve tiyatro emekçilerine yönelik eleştirileri, bugün “Küçük Tiyatro” önünde protesto edecekler.Şehir tiyatroları ile başlayan ve daha sonra devlet tiyatrolarını hedef alan eleştirilere tepki gösterecek olan seyirciler bütün Ankaralıl

ANKARA Devlet Tiyatrosu müdavimleri son günlerde devlet tiyatrolarına ve tiyatro emekçilerine yönelik eleştirileri, bugün “Küçük Tiyatro” önünde protesto edecekler.

Şehir tiyatroları ile başlayan ve daha sonra devlet tiyatrolarını hedef alan eleştirilere tepki gösterecek olan seyirciler bütün Ankaralıları tiyatrolara ve sanata sahip çıkmaya çağırıyorlar. “Venedik Taciri” adlı oyunu birlikte izledikten sonra saat 17.00’de Küçük Tiyatro önünde alkışlarla tiyatroya sahip çıkacak olan seyirciler, “Bu son oyun olmasın” diyecekler. Eyleme Kültür Sanat-Sen’in de aralarında bulunduğu TOBAV, TOMEB, DETİS, TODER, Oyuncular Sendikası, Sanatçılar Girişimi ve Özerk Sanat Konseyi gibi sanat örgütleri de destek verecek. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net