İzmir Konak Belediyespor ön elemede Hibernians karşısında

İzmir Konak Belediyespor ön elemede Hibernians karşısında

Kadınlar Futbol 1'inci Ligi'nin son şampiyonu Konak Belediyespor, UEFA Şampiyonlar Ligi'ndeki mücadelesine yarın başlıyor.

Kadınlar Futbol 1'inci Ligi'nin son şampiyonu Konak Belediyespor, UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme grubundaki ilk maçında yarın Malta temsilcisi Hibernians ile karşılaşacak.

Hollanda'nın Oldenzaal kentindeki Vondersweijde Stadın'da oynanacak müsabaka saat 18.30'da başlayacak. Mavi beyazlılarda eksik bulunmazken, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş gruptan çıkacaklarına inandığını söyledi. Pekdaş, "Avrupa'da hızla gelişen kadın futbolu ülkemizde henüz emekleme çağında. Futbolcularımız ve teknik heyetimiz, aradaki bu farkın yarattığı dezavantajları kaldırmak için özveriyle çalıştı. Bu sezon ülkemizi 4'üncü kez Şampiyonlar Ligi'nde temsil ediyoruz. Her sene kendimizi geliştirerek Avrupa'da Türk futbolunun gücünü ve kalitesini gösteriyoruz. Ben tüm takıma teşekkür ediyor, hepsiyle gurur duyuyorum" dedi.

KADIN OLMADAN DEMOKRASİ OLMAZ

"Kadınlar olmadan demokrasi olmaz" diyen Sema Pekdaş, "Kadınlar futbolda da, sokakta da, tarlada da, mecliste de var. Bizler her alanda kadınların varlığını çoğaltarak ve güçlendirerek demokrasiyi getireceğimizi biliyoruz. Bu anlamda Konak Belediyespor kadın futbol takımına sonuna kadar güveniyor ve kızlarımıza her zaman destek veriyoruz"dedi.

Teknik Direktör Ali Alanç da Hibernians'ı yenip turnuvaya galibiyetle başylamak istediklerini söyledi. Grubu lider bitiren takımın son 32 turuna kalacağını hatırlatan Alanç, "Hibernians'ın ardından 25 Ağustos'ta Macaristan ekibi Frencvaros, 28 Ağustos'ta da ev sahibi Hollanda'nın Twente takımı ile oynayacağız. Hedefimiz 3 maçtan 7 puan alarak liderliği garantilemek. Kızlarımıza güveniyoruz. Ülkemizi ve İzmir'i Avrupa'da en iyi şekilde temsil edeceğiz" dedi. (DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER Konak Belediyespor