Haber Sen İzmir Şubesi Antep saldırısını kınadı

Haber Sen İzmir Şubesi Antep saldırısını kınadı

Haber Sen İzmir Şubesi Bayraklı’da bulunan Posta İşleme Merkezi önünde Antep’teki canlı bomba saldırısını kınamak için basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını okuyan Haber Sen İzmir Şube Hukuk Sekreteri Yusuf Kösele, IŞİD'in son yıllarda yaptığı eylemlerle dünyayı kan gölüne çevirdiğini belirterek, Antep'teki saldırıyı ve saldırının arkasındaki güçleri lanetlediklerini ifade etti. Saldırıyı yapanların Suruç ve Ankara katliamlarını yapan zihniyetle aynı olduğunu söyleyen Kösele, düğünlere yönelik bombalı saldırının yapılacağının bilinmesine rağmen saldırıyı engellemek için siyasi iktidarın gerekli adımları atmadığını belirtti. 

5 Haziran 2015 tarihinden bu yana 19 farklı patlamanın meydana geldiğini, yüzlerce kişi yaşamını yitirdiğini ve binlerce kişi yaralandığını hatırlatan Kösele, "Her gün savaş tohumları saçılan bu topraklarda yaşam hakkımızı koruyabilmek için emek, barış, demokrasi ve özgürlükten yana güçler olarak haklarla dayanışma içinde olacağız. Katliamlarda ölmediğimiz, ayrımcılığa ve nefret söylemine mazur kalmadığımız, barışın hüküm sürdüğü bir gelecek için mücadele edeceğiz" dedi. (İzmir/EVRENSEL)
 

www.evrensel.net