Cezaevinde sürgün ve işkence

Cezaevinde sürgün ve işkence

Cezaevlerinde sürgünler artarken, Sincan Cezaevinin ardından şimdi de Kırıkkale F Tipi Cezaevi boşaltılıyor.

Cezaevlerinde sürgünler artarken, Sincan Cezaevinin ardından şimdi de Kırıkkale F Tipi Cezaevi boşaltılıyor. Zorunlu sevke maruz bırakılan çok sayıda tutuklunun darp edildiği iddia edildi. Tutukluların yakınları ise yaşanan durumdan kaygılı.

Darbecilerin yoğunluklu olarak tutulduğu Sincan Cezaevi’nden sonra şimdi de Kırıkkale F Tipi Cezaevi boşaltılıyor. Kırıkkale Cezaevi’nde hükümlü olan 30 kişiden 15’i Kepsut L Tipi Cezaevi’ne sürgün edilirken, 15 hükümlünün ise Kırıkkale Keskinler T Tipi Cezaevi’ne sürgün edildiği öğrenildi. Kepsut L Tipi Cezaevi’ne sürgün edilenlerin çıplak aramayı reddetmesi üzerine darp edildikleri ve işkence gördükleri iddia edildi. Kırıkkale F Tipi Cezaevi’nde geriye kalan tutukluların eşyalarını topladığı bazı tutukluların ise kantinle ilişkisinin kesildiği öğrenildi.

‘AYAKTA YEMEK YEME DAYATILIYOR’

Sincan F Tipi Cezaevi’nden Tekirdağ F Tipi Cezaevi’ne sürgün edilen 58 siyasi tutukluya gardiyanlar tarafından küfür edildiği, gardiyanların koğuşlara girip siyasi tutuklulara omuz ve tekme attığı iddia edildi. Yine TUHAD-FED’i arayan tutuklu ve hükümlü yakınlarının aktardıklarına göre, tutuklu ve hükümlülerin her gün darp edildiği, masa ve sandalye verilmediği, 3 kişilik koğuşlarda 7 kişi tutulduğu ve cezaevi idaresinin tutukluların yemeği ayakta yemek zorunda bıraktığı bildirildi. (Ankara/DİHA)

www.evrensel.net