ABD: Türkiye'ye kararlı desteğimiz devam edecek

ABD: Türkiye'ye kararlı desteğimiz devam edecek

ABD'den Türkiye'de HPG'nin gerçekleştirdiği bombalı saldırılara ilişkin açıklama yapıldı.

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Ned Price, Türkiye'de HPG'nin gerçekleştirdiği bombalı saldırılara ilişkin yaptığı açıklamada, "Terör olaylarının derinden sarstığı NATO müttefikimiz ve ortağımız Türkiye’ye kararlı desteğimiz devam edecek" dedi.

Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "ABD'nin Güneydoğu Anadolu’da meydana gelen terör saldırılarını sert bir şekilde kınadığını" belirten Price, "düşünce ve dualarının hayatını kaybedenler ve yakınlarıyla olduğunu" söyledi ve ekledi:

"Ayrım gözetmeksizin hem güvenlik güçlerinin hem de vatandaşların hayatlarını kaybetmelerine ve yaralanmalarına neden olan bu terörist saldırılarla sarsılan NATO müttefikimiz ve ortağımız Türkiye’ye kararlı desteğimiz devam edecektir. Türk makamlarıyla yakın temas içindeyiz ve terist grupların yarattığı tehditlerle mücadele konusunda birlikte çalışmaya devam edeceğiz."

Price ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın da "Türkiye'nin güvenlik ve demokrasisine olan taahhüdünü tekrar teyit etmek için" önümüzdeki hafta Ankara'yı ziyaret edeceğini de anımsattı. (DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER ABD