AKP rektör atamalarını Saray'a bağlama önergesini geri çekti

AKP rektör atamalarını Saray'a bağlama önergesini geri çekti

AKP'nin rektör atamalarındaki değişiklik için verdiği önerge Meclis'te büyük tepki çekti.

AKP'nin rektör atamalarındaki değişiklik için verdiği önerge Meclis'te büyük tepki çekti. Cumhurbaşkanı'na rektörleri görevden alma, atama yetkisi vermeyi öngören önergeye muhalefet sert tepki gösterdi. Tepki üzerine önerge geri çekildi.

AKP'nin önergesine Twitter'dan tepki gösteren CHP milletvekili Tuncay Özkan, "AKP'nin verdiği son dakika teklifi Cumhurbaşkanı'na keyfi olarak rektör görevden alma/atama imkanı veriyor. Kenan Evren döneminden farksız bu yasa teklifiyle seçimler kalkıyor, keyfiyet geliyor. Olağanüstü grubumuz toplandı. CHP bu teklife karşı sonuna kadar direnme kararı aldı." diye yazdı.

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm ise "Oldu bitti önergelere geçit yok tüm rektör atamaları ve görevden alma yetkisi saraya bağlanıyor dediğimizin arkasındayız" dedi.

Tüm daha sonra AKP'nin önergesini geri çektiğini duyurdu: "AKP Cumhurbaşkanı'n rektör atama önerisini Chp direnciyle  geri çekti."

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, önergenin çekilmesinin ardından "AKP önergeyi geri çekti... Dün gece ve bu gece yaşananlardan sonra hissiyatımız... Aldatılmışlık ve kırgınlık..." yazdı. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER AKPTBMM