18 Ağustos 2016 18:04

MEB bağış yapan öğretmenlerin bilgilerini istedi

Eğitim Sen 2 No'lu Şube Hukuk Sekreteri Mehmet Aydoğdu: Bağış kampanyasına destek verenlerin bilgilerinin istenmesi zaman içerisinde fişleme yaratır.

MEB bağış yapan öğretmenlerin bilgilerini istedi

Paylaş

Eylem NAZLIER
İstanbul

Tüm resmi okul ve kurum müdürlüklerine, 15 Temmuz darbe girişiminde yaralanan ve hayatını yitiren kişiler için bağış yapılması adına milli eğitim müdürlüğü tarafından bir yazı gönderildi. Ayrıca gönderilen yazıda  yapılan bağışlara dair dekontların, yardım kampanyasına katılan öğretmenlerin bilgilerinin, belirtilen zamana kadar müdürlüklere bildirilmesi gerektiği vurgulandı.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara gönderilen resmi yazıda şu ifadelere yer verildi: "15 Temmuz 2016 Silahlı darbe teşebbüsünde şehit olan vatandaşlarımıza ailelerinin kaderlerini hafifletmek ve yaralılarımızın acılarına ortak olmak için,  milletimizin yaşanan bu acı karşısında yardım talebi isteği ile ilgili olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılan yardım kampanyası ilgi yazımız ile duyurulmuş, gerekli hassasiyetin gösterilmesi önemle  istenmiştir. Buna göre; müdürlüğünüzce bu yardım kampanyasına bulunulmuş ise bilgilerinin (Banka Hesaplarına aktarılan miktarlarına ilişkin dekont veya SMS yoluyla katılım yapılmış ise toplam mesak sayısının) 18.08.2016 tarih saat 12:00 kadar müdürlüğümüze bildirilmesi gerekmektedir."

Eğitim Sen 2 No'lu Şube Hukuk Sekreteri Mehmet Aydoğdu bağış kampanyasının zorunlu olmadığını fakat yardım kampanyasına destek verenlerin bilgilerin istenmesinin de zaman içerisinde okullarda bir fişleme yaratacağını belirtti. Aydoğdu, "Bu paralar ülke genelinde toplandı. Acaba ne kadar topladıklarını açıklayacaklar mı? Toplanan paralar nereye harcanacak bilgi verilecek mi? Bunlar hakkında çalışma yapılması gerekirken kimlerin bağış kampanyasına destek verdiği araştırılıyor"dedi.

ÖNCEKİ HABER

Gözaltındaki İMC TV muhabirine 'tecavüz' tehdidi

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa