17 Ağustos 2016 10:51

Gündem dağıtımcıları: Bu gazete halka ulaşmaya devam edecek

Özgür Gündem tüm baskılara rağmen halka ulaşmaya devam ediyor.

Gündem dağıtımcıları: Bu gazete halka ulaşmaya devam edecek

Paylaş

Özgür Gündem Gazetesi'nin kapatılarak, çalışanlarının gözaltına alınmasının ardından tüm baskılara rağmen gazete halka ulaşmaya devam ediyor.

Mersin'de gazete, dağıtımcıları tarafından okuyucularına ulaştırıldı. Sabah erken saatlerde bir araya gelen gazete dağıtımcıları, geç gelen gazetelerini alarak dağıtıma başladı.

6 yıldır Özgür Gündem ve Azadiya Welat Gazetesini halka ulaştıran gazete dağıtımcısı Nejat Akto, "Onlar bu gazetenin sesini kısarak, Kürt halkının sesini kısacaklarını sanıyorlar. Ama kimse ne bu gazetenin ne de Kürt halkının sesini kısabilir" diye konuştu.

"Onların gücü bizim sesimizi kısmaya yetmeyecek" diyen Akto, yapılan baskıların korkutmak için yapıldığına dikkat çekerek, "Biz korkmuyoruz. Görevimiz olan halkın haber alma hakkı için alanlarda olmaya devam edeceğiz" dedi.

Gazeteye yönelik yapılan saldırıyı kınayarak başlayan gazete dağıtımcısı Hacı Arpaç , "Ape Musa'nın emaneti olan bu gazeteyi hiçbir zaman susturamayacaklar" dedi. İktidarın bu baskıları gerçeklerden korktuğu için yaptığını dile getiren Arpaç, "Onlar bizi hiçbir zaman susturamayacaklar, sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz. Gerçekleri halkımıza ulaştırmaya devam edeceği" diye belirtti. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Özgür Gündem Yazarı Aslı Erdoğan gözaltında

SONRAKİ HABER

Akar: Bedelli askerlikten 9 milyar 533 milyon lira gelir elde edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa