17 Ağustos 2016 10:02
Son Düzenlenme Tarihi: 17 Ağustos 2016 11:44

Ragıp Zarakolu'nun evine de polis baskını

Özgür Gündem baskınları sırasında Gazetemizin Yazarı Ragıp Zarakolu'nun yasal ikametgahı olan, oğlunun evine de polis baskını düzenlendi.

Ragıp Zarakolu'nun evine de polis baskını

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Özgür Gündem’in kapatılması ve binasının baskına uğramasının ardından Gazetemizin ve Özgür Gündem'in Yazarı, Yayıncı Ragıp Zarakolu'nun yasal ikametgahı olan, oğlu Sinan Zarakolu’nun evine de polis baskını düzenlendi.

Ragıp Zarakolu oğlunun evde olmadığını, polisin kapıyı kırarak içeriye girdiğini ve kitaplarına el koyduğunu açıkladı.

Zarakolu, Facebook’tan olayı şöyle duyurdu:

“Özgür Gündem gazetesinin kapatılmasını ve oğlumun evine yapılan barbarca baskını protesto ediyorum…

“Geçmişte yayın yönetmenliği ve köşe yazarlığı yaptığım Özgür Gündem gazetesi bugün [dün] kapatıldı. Gazete binası polis olduğunu iddia eden bir güruh tarafından basılarak, gazeteci arkadaşlarım darp edilerek gözaltına alındı. Bunlar arasında gazetenin şef redaktörü Zana Kaya, işletme müdürü Davut Uçar ve şair M. Ender Öndeş de var.

“Gazetemizin yayın yönetmenliğini yapan Eren Keskin’in ve köşe yazarı Filiz Koçali’nin evine baskınlar düzenlendi.

“Tatilde bulunan oğlumun evi, yasal ikametgahım olduğu gerekçesi ile bugün öğleden sonra, polis olduğunu iddia eden bir çete tarafından, çelik kapı tahrip olunarak basıldı. Ona hediye ettiğim, tercüme ettiğim, yayınladığım Ermeni; Pontos ve Süryani soykırımı ile ilgili kitaplara el konuldu.

“Bu barbarca davranışı protesto ediyorum.

“Kırk yıl basın davalarında yargılandım… Savcılıktan bana tebligat yapıldı. Ben de gidip yazılarıma her zaman sahip çıkıp, saçma iddiaları yanıtladım… Böyle rezalet görmedim, Doksanların kirli savaş yılları dahil…

“Kazanan barbarlık, ırkçılık ve kitap düşmanlığı değil, hakikat ve insanlık, özgürlük ve demokrasi olacak.” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

ABD: Gülen'in kaçmasını engelleyecek mekanizmalar var

SONRAKİ HABER

Bursa’da KESK üyeleri, İstanbul bölge mitingine çağrı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa