11 Mayıs 2012 09:39

Emek Gençliği üyesine tehdit ve muhbirlik teklifi

Bursa’da Emek Gençliği çalışmalarına katılan lise birinci sınıf öğrencisi 16 yaşındaki B.İ polis olduğunu söyleyen iki kişi tarafından iki kez tehdit edilip muhbirlik teklifinde bulunuldu. B.İ ve annesi Nurcan İşçi İHD Bursa Şubesine başvurarak polisler hakkında suç duyurusunda bulundu.Suç duyurusundan önce Adliye

Emek Gençliği üyesine tehdit ve muhbirlik teklifi

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Suç duyurusundan önce Adliye önünde yapılan basın açıklamasına İHD, Emek Partisi, ÖDP, BDP, Batis yöneticileri katıldı. Basın açıklamasını yapan İHD Bursa Şubesi Başkanı Avukat Mustafa Yağcı son zamanlarda polis olduğu anlaşılan kişilerin Bursa’da çeşitli parti, kurum veya kitle örgütlerine giden gençleri arayarak ya da görüşerek tehdit ettiğini belirterek, bu olayların devam etmemesi için kamuoyunun duyarlı davranmasını istedi. Olayın takipçisi olacaklarını söyleyen Yağcı bunları yapanların cezalandırılmasını istedi.

Emek Partisi adına konuşan Bursa İl Yöneticisi Hakkı Tali, yaşananların partilerine dönük bir saldırı olduğunu söyleyerek olayın ortaya çıkarılması için Bursa Valiliğini göreve çağırdı. AKP’nin ileri demokrasi uyguladığı propagandasını yapanların bu ülkenin yasalarıyla kurulan partileri, kendilerine karşı mücadele edenleri yasa dışı olarak fişlemeye çalıştığını vurgulayan Tali, “Üniversitelerde, liselerde, parasız eğitim isteyen, demokrasi ve barış isteyen gençler tehdit edilerek bu yoldan vazgeçin demek istiyorlar. Hem partimiz hem de yöneticileri olan bizleri suç örgütü mensubu gibi suçlamalarla hedef haline getiren kolluk kuvvetleri hakkında soruşturma açılıp olayın ortaya çıkarılmasını istiyoruz” dedi.

Olayın takipçisi olacaklarını ifade eden Tali, Bursa da bulunan tüm siyasi partileri ve kitle örgütlerini birlikte hareket etmeye davet etti. (Bursa EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Antep’te 5 üniversite öğrencisi tutuklandı

SONRAKİ HABER

CHP'li Özel: Tüm diktatörler en çok meydanlardan korkar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa