11 Mayıs 2012 06:20

Bek ve Aracı’nın duruşması 13 Eylül’e ertelendi

Emek Partisi Adana İl Başkanı Sevil Aracı Bek ile yönetim kurulu üyesi olan Tugay Bek hakkında katılmış oldukları bir basın açıklaması nedeni ile Özel Yetkili Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın 1. Duruşması görüldü. Dava 13 Eylül tarihine ertelendi.Genel seçimler döneminde Meya-Der’in &c

Bek ve Aracı’nın duruşması 13 Eylül’e ertelendi

Paylaş

Emek Partisi Adana İl Başkanı Sevil Aracı Bek ile yönetim kurulu üyesi olan Tugay Bek hakkında katılmış oldukları bir basın açıklaması nedeni ile Özel Yetkili Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın 1. Duruşması görüldü. Dava 13 Eylül tarihine ertelendi.

Genel seçimler döneminde Meya-Der’in çağrısı ile BDP Adana İl Binası önünde yapılan basın açıklamasına katıldıkları için örgüt adına suç işlemek ve örgütün propagandasını yapmak suçlarından 17’şer yıla kadar hapis cezası ile yargılanan Bek ve Aracı’nın duruşması dün görüldü. Savcı iddianamenin benzeri şekilde yaptığı mütalaa yaparak 17 yıla kadar hapis cezası istedi. Savunma makamının ek süre talebi sonrasında dava 13 Eylül tarihine ertelendi. (AdanaEVRENSEL)
 

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Gazetecilerin iddianamesi kabul edildi

SONRAKİ HABER

Orman işçisi, kesilen ağacın altında kaldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa