'FETÖ' anketini İzmir Büyükşehir Belediyesi hazırlamış

'FETÖ' anketini İzmir Büyükşehir Belediyesi hazırlamış

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin FETÖ anketini kendi bürokratlarına hazırlattığı ortaya çıktı. Tüm Bel Sen ise anketin geri çekilmesini istedi.

İlan edilen OHAL KHK'si kapsamında bünyesinde 'OHAL alt komisyonu' kuran İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin FETÖ anketini kendi bürokratlarına hazırlattığı ortaya çıktı. Tüm Bel Sen ise yaptığı açıklama ile anketin geri çekilmesini istedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz hafta çalışanlarına bir anket yollayarak 'FETÖ' ile ilişkilendirilen özel sağlık kuruluşları, özel öğrenci yurtları, vakıf ve dernekler, vakıf üniversiteleri, sendika ve bankalarla herhangi bir bağlarının olup olmadığını sormuştu. İlk olarak gazetemizin duyurduğu bu anket çalışması ile ilgili yeni bir gelişme ortaya çıktı.  

Dağıtılan anketin İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlandığı belgelendi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Pervin Şenel Genç imzasıyla, büyükşehir bünyesindeki bütün birimlere ve belediye şirketlerine gönderilen yazıda hazırlanan anketin bütün çalışanlar tarafından 17 Ağustos günü mesai bitimine kadar doldurulması ve anketlerin İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı'na gönderilmesi isteniyor. Yazıda ayrıca 667 Sayılı OHAL KHK'sı gereğince büyükşehir bünyesinde 'Olağanüstü Hal Alt Komisyonu' kurulduğu bilgisi de verildi.  

'TOPYEKÜN FİŞLEME'

Konuyla ilgili Tüm Bel Sen İzmir 1 Nolu Şube de yazılı açıklamada bulundu. Büyükşehir Belediyesi'ne çağrıda bulunulan açıklamada "Söz konusu anket/form çalışmasının hukuken hangi yetkiye dayandırılarak gerçekleştirildiği, anket/formun hazırlanması ve gerçekleştirilmesi konusunda kararı kimin, hangi birimin aldığı hususlarında İzmir Büyükşehir Belediyesini emekçilere ve kamuoyuna yönelik bir açıklama yapmaya davet ediyoruz. Başbakan Yardımcısının dahi yapılan çalışmaların cadı avına dönüştüğünü açıkladığı bir süreçte tüm çalışanları topyekûn fişleyen bahse konu çalışmanın geri çekilmesi yönündeki çağrımızı yineliyoruz" denildi.

Öte yandan İzmir Valiliği de yazılı açıklama yaparak, yapılan anketin kendileri ile ilgisi olmadığını açıklamıştı. (İzmir/EVRENSEL)

www.evrensel.net