13 Ağustos 2016 13:46

Pereira: Tehditler nedeniyle Portekiz'e döndüm

Fenerbahçe'de Vitor Pereira bugün antrenmana çıkmadı. Pereira 'Tehditler nedeniyle Portekiz'e döndüm' dedi.

Pereira: Tehditler nedeniyle Portekiz'e döndüm

Paylaş

Fenerbahçe'nin bu sabah yaptığı antrenmana yardımcıları ile birlikte çıkmayan teknik direktör Vitor Pereira, 'Tehditler ve gergin ortam yüzünden Portekiz'e dönmeye karar verdim' dedi.

Portekiz'in Record gazetesine açıklamalarda bulunan Pereira şu ifadeleri kullandı: "Fenerbahçe Kulübü, Monaco'ya yenilmemizin ardından, sözleşmemize saygı duymadan teknik direktörlük görevimi engellemeye karar verdi. Tehditler ve gergin ortam yüzünden Portekiz'e dönmeye karar verdim. Yardımcılarım da aynı sebepten ötürü benim yolumu takip etti. Karar Fenerbahçe'ye kalmış."

Fenerbahçe'den yapılan açıklama ise şöyle:

"Portekiz basınında çıkan haberlerde, teknik direktörümüz Vitor Pereira'nın anlaşılmaz, kabul edilemez ve gerçek dışı birtakım gerekçeleri ileri sürerek ülkesine geri döndüğü yönünde açıklamaları yer almıştır. Nitekim Vitor Pereira ve yardımcıları bu sabah yapılan antrenmana da katılmamıştır.

Teknik direktörümüz Vitor Pereira ile kulübümüz arasında tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerini düzenleyen bir sözleşme mevcuttur. Vitor Pereira'nın bu davranışı açıkça sözleşmeye aykırıdır ve tarafımızca kabul edilmesi mümkün değildir. Vitor Pereira'nın sözleşmeyi açık ihlali karşısında kulübümüz bugün itibarı ile doğmuş hukuksal haklarını, pazartesi günü kullanacaktır." (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Sivil aracı engelleyen askeri araç kazaya neden oldu!

SONRAKİ HABER

Erdoğan, Hırvatistan Cumhurbaşkanı ile basın toplantısında konuşuyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa