DTK ve DBP Twitter hesapları, Türkiye'de erişime kapatıldı

DTK ve DBP Twitter hesapları, Türkiye'de erişime kapatıldı

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Demokratik Toplum Kongresi'nin (DTK) Twitter hesaplarına Türkiye'den erişim engellendi.

DTK'nin kullandığı Twitter hesabı (@kcd_dtk) ve DBP'nin kullandığı (@_DBPGenelMerkez) Twitter hesabı TİB kararıyla, Türkiye'den erişime engellendi. Hesaplara yurtdışındaki takipçiler herhangi bir engelle karşılaşmadan girebiliyor. Söz konusu hesapların Türkiye'deki takipçileri, VPN ve Zenmate gibi uygulamalar kullanılarak ulaşabiliyor.  

DBP Genel Merkezi, resmi Twitter hesaplarının kapatılmasına, yazılı açıklamayla tepki gösterdi. Açıklamada, "Bugün ifade özgürlüğünün önemli bir aracı olan sosyal medya ciddi bir baskı altındadır. Sosyal medya kullanıcıları paylaşımlarından dolayı gözaltına alınmakta, tutuklanmaktadır ve saldırılara maruz kalmaktadırlar. Medyaya yönelik olumsuz uygulamaların en son örneği partimiz DBP'nin resmi twitter hesabının TİB tarafından erişime engellenmesidir. Şuan resmi twitter hesabımız Türkiye'de erişime kapatılmıştır. Bu uygulama kabul edilemez, hükümetin sosyal medyaya yönelik saldırıları gündeminden çıkarmasına, basın özgürlüğüne yönelik basın hak ve hukukuna riayet etmeye çağırıyoruz." denildi. (HABER MERKEZİ)
 

Son Düzenlenme Tarihi: 11 Ağustos 2016 15:01
www.evrensel.net
ETİKETLER DTKDBPTwitterTİB