10 Ekim Şarkısı... Biz Ölmeyiz Ölmekle

10 Ekim Şarkısı... Biz Ölmeyiz Ölmekle

Müzisyen Barış Yıldırım Ankara Katliamı için bir şarkı yaptı. Sözleri Barış Yıldırım ve M. Sait Aydın’a ait olan şarkı, bugün paylaşıldı.

Müzisyen Barış Yıldırım 10 Ekim Ankara Katliamı için bir şarkı yaptı. Sözleri Barış Yıldırım ve M. Sait Aydın’a ait olan şarkı, bugün Yıldırım’ın youtube adresinden paylaşıldı. 

Adını katliamın tarihinden alan “10 Ekim Şarkısı... Biz Ölmeyiz Ölmekle” için hazırlanan klip, Ankara Garını ifade eden bir animasyonla açılıyor. Klip boyunca katliamda ölenlerin resimlerinin yansıtıldığı vidyoda yerlere saçılmış kırmızı karanfil yaprakları görülüyor. Karanfillerin üzerinde ise katliamdan sonra alana sokulamayan ambulanslar için de göndermelerde bulunuyor. 

“Yüreğiyiz insanın, duyarlar bizi/ Kör sağır perdeleri çekeriz bir gün/ Bin dilden bin türküyü sığdırıp bir heceye/ Ateş verip geceye, yakarız bir gün...” sözleriyle başlayan şarkı “Yumruklar gökte geldik, gördüler bizi/ Bu meydan kansız meydan! deriz ya bir gün/ Savrulup harmanında ölümler mevsiminin/ Yaşamın doruğuna çıkarız bir gün” sözleriyle ilerliyor. 

Barış Yıldırım’ın sesinden dinlediğimiz şarkının, düzenlemelerini Yıldırım ve Kemal Sahir Gürel yaparken Mix ise Hayrani Kami’ye ait. Vidyoda yer alan animasyon ise Ozan Yıldırım imzası taşıyor.

Şarkının sözleri şöyle

Yüreğiyiz insanın, duyarlar bizi
Kör sağır perdeleri çekeriz bir gün
Bin dilden bin türküyü sığdırıp bir heceye
Ateş verip geceye, yakarız bir gün

Yumruklar gökte geldik, gördüler bizi
Bu meydan kansız meydan! deriz ya bir gün
Savrulup harmanında ölümler mevsiminin
Yaşamın doruğuna çıkarız bir gün

Biz ölmeyiz ölmekle, bilirler bizi
Düştüğümüz meydandan kalkarız bir gün
Ankara'nın sırtına saplı bir hançer gibi
O Dehak Sarayı'nı yıkarız bir gün! (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net