09 Ağustos 2016 19:57

'Açığa alınan her üyemizin hakkını koruyacağız'

KESK Hakkari Şubeler Platformu, soruşturmalar kapsamında birçok üyelerinin görevden uzaklaştırılmasını kabul etmeyeceklerini belirtti.

Paylaş

KESK Hakkari Şubeler Platformu, darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında birçok üyelerinin görevden uzaklaştırılmasını kabul etmeyeceklerini belirtti.

Şube binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan KESK Dönem Eşsözcüsü Ali Tuğan, üyelerinin hiçbir zaman Gülen Cemaati ile hareket etmediklerini söyledi. 

Yaşanan sürecin “cadı avı”na dönüştürülmesini kabul etmeyeceklerini vurgulayan Tuğan, “KESK, kurulduğu günden bugüne darbelerin asıl hedefinin emek ve demokrasi mücadelesi olduğunu savunmuş, 15 Temmuz gecesi Türkiye’nin darbeler tarihine bir yenisinin eklenmesi girişimine karşı açık bir tutum almıştır” dedi. 

Açığa alınan eğitim emekçileri ve tüm kamu emekçileri nedeniyle oluşan boşluğun sözleşmeli istihdamla doldurulmak istenmesine de tepki gösteren Tuğan, yaşanan hukuksuzluklarının önüne geçmek için gerekli tüm hukuki girişimlerde bulunacaklarını belirtti. Tuğan, “Açığa alınan her bir üyemizin hakkını, hukukunu sonuna kadar koruyup, en kısa sürede görevlerine döndürme kararlılığında olacağımız bilinmelidir. Üyelerimizin de en kısa sürede görevlerine döneceğinden kimsenin kuşkusu da olmamalıdır” diye konuştu. (Hakkari/DİHA) 

ÖNCEKİ HABER

Üç kuvvet komutanlığında yeni atamalar

SONRAKİ HABER

DİSK/Genel-İş: Koparıldığımız işyerlerinde yeniden örgütleneceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa