08 Ağustos 2016 18:24

Erzurum'da sağanak yağış zor anlar yaşattı

Erzurum'da aniden bastıran sağanak yağış nedeniyle çok sayıda ev ve iş yeri sular altında kaldı.

Paylaş

Erzurum'da aniden bastıran sağanak yağış nedeniyle çok sayıda ev ve iş yeri sular altında kaldı. Hayatı felç eden yağışın ardından ev ve işyerlerine su baskınları nedeniyle İtfaiye ekipleri ihbarlara yetişmekte zorluk çekti.

Erzurum'da öğlenden sonra aniden bastıran sağanak yağmur, hayatı durma noktasına getirdi. Yaklaşık 1 saat içerisinde şehir merkezinde metrekareye 9.4 kilo düşen yağış nedeniyle birçok ev ve iş yeri sular altında kaldı. Merkez Yakutiye ilçesindeki Çaykara Caddesi üzerinde Fil Geçti Köprüsü alt geçidinde biriken sular nedeniyle araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Vatandaşlar çoğu semtte caddeyi karşıdan karşıya geçmek için ayakkabılarını çıkarmak zorunda kaldı. Zabıta ekipleri de su dolan alt geçtleri trafiğe kaparak araçların geçişine izin vermedi. Bir yandan vatandaşlar sağanak yağmurdan kaçmaya çalışırken iki arkadaş ise ayakkabılarını ellerine alarak köprü altında biriken suyun içerisine girerek birbirlerinin fotoğrafını ve videosunu çekti. Köprü altındaki suya giren iki arkadaş uyarılara aldırış etmeden orta refüjden yürüyerek ilerlemeye çalıştı.

Merkez Aziziye ilçesinde su altında kalan bodrum kattaki evlerde ise büyük zarar oluştu. İş yeri sahipleri süpürgelerle biriken suları boşaltmaya çalıştı. Yoğun yağış nedeniyle trafik güçlükle ilerledi. İtfaiye ve polis ekipleri gelen ihbarlara yetişmekte zorlandı.

Öte yandan Meteoroloji 12'nci Bölge Müdürlüğü yetkilileri, 1 saatlik sağanak yağışın ardından havanın normale döneceğini bildirdi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır'da 5 köyde sokağa çıkma yasağı

SONRAKİ HABER

DİSK/Genel-İş: Koparıldığımız işyerlerinde yeniden örgütleneceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa