Ekoroma işçileri: Kayyım ve patrondan açıklama bekliyoruz

Ekoroma işçileri: Kayyım ve patrondan açıklama bekliyoruz

Ekoroma işçileri Çukurova Gazeteciler Cemiyetinde basın toplantısı gerçekleştirdi.

Marketler kapatılınca 4 aylık maaşları ve kıdem tazminatları için Ekoroma Esentepe şubesinde direnişe geçen işçiler, Çukurova Gazeteciler Cemiyetinde basın toplantısı gerçekleştirdi. Adana’da yaklaşık bir yıldır kayyımın denetiminde olan Ekoroma'nın işçileri maaşları ve kıdem tazminatları konusundaki belirsizlikle ilgili kayyım ve patrondan açıklama beklediklerini dile getirdi. Toplantıya İHD, EMEP ve DİSK üyeleri de katıldı. Basın açıklamasını işçilerden Zeynep Deli okudu.

19 gündür direnişte olduklarını ifade eden Deli, Adana'da bulunan Ekoroma Marketler Zincirinin hepsinin kapatılmasıyla kendilerinin mağdur olduğunu ifade etti.  Şu anda birçok işçinin çıkışının yapıldığını dile getiren Deli, hem işveren hem de atanan kayyım tarafından kendilerine herhangi bir açıklama yapılmamasına tepki gösterdi.

İşçilerin tüm haklarının gasbedildiğini söyleyen Deli, "Tüm bu olaylara istinaden patronların ve kayyım heyetinin sizlere ve kamuoyuna açıklayıcı bir açıklama yapmasını bekliyoruz" dedi. (Adana/EVRENSEL)

www.evrensel.net