07 Ağustos 2016 14:17

Yamaç paraşütçüsü 600 metreden düştü

Elazığ'da Hazarbaba Dağı'ndan yamaç paraşütü ile atlayan Rezan Aytaç, rüzgarın ters esmesiyle 600 metreden düşerek ağır yaralandı.

Yamaç paraşütçüsü 600 metreden düştü

Paylaş

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde bulunan Hazarbaba Dağı'ndan yamaç paraşütü ile atlayan Rezan Aytaç, rüzgarın ters esmesi nedeniyle yaklaşık 600 metre yükseklikten düşerek, ağır yaralandı.

Sivrice'de bu sabah bir grup yamaç paraşütçüsü bir araya gelerek, yamaç paraşütü ile atlayış yapmak için Hazarbaba Dağı zirvesine çıktı. Atlayışlar devam ederken 34 yaşındaki paraşütçü Rezan Aytaç, atlayışını yaptıktan bir süre sonra rüzgarın ters yönde esmesi üzerine kontrolü kaybederek, yaklaşık 600 metre yükseklikten savrulmaya başladı. Aytaç’ın, dağın yamacına düşmesinin ardından arkadaşlarının güvenlik birimlerine haber vermesi ile AFAD ve sağlık ekipleri sevk edildi. AFAD ekipleri, yaralı Aytaç’a uzun uğraşlar sonucunda ulaştı. Olay yerinde sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahale ardından Aytaç, Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak, tedavi altına alındı. Aytaç’ın hayati tehlikeyi henüz atlatmadığı, durumunun kritik olduğu belirtildi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Sulama kanalında ayaklarına taş bağlı ceset bulundu

SONRAKİ HABER

Metris Cezaevinde yangın: Çok sayıda itfaiye ve polis sevk edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa