Erdoğan: Devleti sıfırdan kuracağız

Erdoğan: Devleti sıfırdan kuracağız

El Cezire'ye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Devleti sıfırdan kuracağız' dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Katar merkezli El Cezire televizyonuna konuştu. "Devleti sıfırdan kuracağız" diyen Erdoğan, Gülen Cemaati için "Onlar sapık bir gruptur. Onlar bir terör grubu, onlarla stratejik bir şekilde mücadele edilecek" ifadesini kullandı.

Darbecilerin, Yüksek Askeri Şura'da terfi ettirilmeyeceklerini anladıkları anda harekete geçtiğini belirten Erdoğan, "Kahraman halkım onlara izin vermedi" diye konuştu.

Gülen'in geçmişte Turgut Özal, Süleyman Demirel ve Bülent Ecevit ile iyi ilişkileri olduğunu belirten Erdoğan, dershanelerin kapatılması sürecini hatırlatarak, “Dershaneleri kapattık bu onların en güçlü kaleleriydi. Kapattığımız zaman gözleri döndü. ABD’da kiralık okulları var. ABD’de de işleri engellenirse yine gözleri dönecek” şeklinde konuştu.

Erdoğan, HDP'nin Yenikapı'daki mitinge davet edilmemesiyle ilgili soruyu da "HDP, terör örgütüne destek veren bir  parti. Türkiye, bu örgütle mücadelede 40 bin şehit verdi" sözleriyle yanıtladı.

Erdoğan, Rusya Lideri Vladimir Putin ile yapacağı görüşmeye ilişkin de, "Her türlü ilişkilerimizi geliştireceğiz. Suriye de önemli konulardan biri olacak. Suriye konusunda anlaşmazlık yaşıyoruz" dedi. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER Tayyip Erdoğan